امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93157
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه و سرپرست هیئت روسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه و سرپرست هیئت روسی شرکت کننده در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 در وین اعلام کرد که به عقیده مقامات مسکو آماده شدن توافقنامه جامع در مورد برنامه هسته‌ای ایران تا تاریخ 20 جولای (29 تیر ماه) کاملا واقع بینانه است.

وی افزود: «ما معتقدیم که امکان رسیدن به توافق و آماده شدن سند نهایی تا بیستم جولای کاملا واقعی است و تمایل همه اعضای گروه 1+5 (5 عضو دائم شورای امنیت بعلاوه آلمان) در جریان رایزنی‌هایی که به منظور هماهنگی مواضع در بروکسل انجام گرفت، این مسئله را به خوبی نشان داده است.»
ریابکوف یادآور شد: «البته حجم کار بسیار زیادی باید انجام شود، ولی آن قابل پیش بینی است و در صورت توجه کامل و تمرکز روی یافتن توافق، کاملا ممکن است که سند مناسبی که مورد توافق همه طرفین باشد، تهیه گردد.»
وی گفت: «نتیجه مذاکرات این دور به شکل سندی تنظیم خواهد شد که به وزیران امور خارجه کشورهای ایران و گروه 1+5 ارائه خواهد شد. البته چنین سندی هنوز وجود خارجی ندارد.»
معاون وزیر خارجه روسیه توضیح داد: «بخش اعظم این دور از مذاکرات در وین انجام خواهد شد. سطح مذاکرات به تناسب ممکن است تغییر کند، من هنوز مطمئن نیستم که طرف آمریکایی در چه سطحی در این مذاکرات شرکت خواهد داشت. خود من ممکن است برای مدت کوتاهی مجبور به ترک وین شوم تا در نشست سران کشورهای گروه بریکس (روسیه، برزیل، هند، چین و آفریقای جنوبی) حضور داشته باشم.»‬
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها