امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93159
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری السومریه نیوز عراق نوشت که هماهنگی بین مردم ونیروهای امنیتی و ارتش عراق در کربلا، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری السومریه نیوز عراق نوشت که هماهنگی بین مردم ونیروهای امنیتی و ارتش عراق در کربلا، پس از درگیری‌ کوچکی که از شب گذشته در این شهر رخ داد، مثال زدنی بود.

شب گذشته، تعدادی از طرفداران شخصی به نام «شیخ محمود صرخی» که خود را مرجع تقلید می‌خواند، با نیروهای امنیتی کربلا درگیر شدند و ظهر امروز آرامش دوباره به شهر بازگشت.

بر اساس این گزارش، سرعت بازگشت امنیت به کربلا در دو نکته مهم نهفته است: هماهنگی بسیار خوب ادارات محلی با نیروهای امنیتی و دوم، عدم همراهی مردم با طرفداران «صرخی».

انتخاب کربلا به عنوان نقطه شروع تحرکات «صرخی» از آنجا نشأت می‌گیرد که این شهر برای عراقی‌ها اهمیت روحیه‌دهی بسیاری دارد. نا امن کردن این شهر مقدس، روحیه باقی مردم در شهرهای دیگر را نیز شدیدا تضعیف می‌کند.

حوادث دیروز تا امروز کربلا نشان داد که شهرهایی که به دست داعش اشغال شده است، می‌توانست اشغال نشده باشد؛ اگر روحیه مقاومت و همکاری بین مردم و نیروهای امنیتی در آن شهر‌ها نیز وجود داشت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها