امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9316
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۶
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علی‎اکبر ولایتی ظهر امروز در گردهمایی بزرگ اصولگرایان که در حسینیه دزیانی‎های گرگان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علی‎اکبر ولایتی ظهر امروز در گردهمایی بزرگ اصولگرایان که در حسینیه دزیانی‎های گرگان برگزار شد اظهار داشت: دولتی که تشکیل خواهد شد باید اهل مشورت باشد، آنهایی که در حوزه‎های مختلف کار کردند و دارای تخصص و تجربه هستند، اما کنار گذاشته شدند باید از فکرشان به عنوان یک سرمایه استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه افراد باتجربه‎ای که حسن نیت دارند نباید کنار بگذاریم، خاطرنشان کرد: اگر دولتی اهل مشورت باشد این مقدار اشتباهاتی که بعضا می‎کند دیگر تکرار نخواهد شد.

دولت باید خدمتگزار مردم باشد

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه دولتی که تشکیل خواهم داد دولت متمم است که دارای پنج خصیصه خواهد بود، افزود: چهار خصیصه از پنج خصیصه آن میم است که جمع آن می‎شود دولت متمم، به معنای اینکه اصل ملت است و فرع، دولت و معتقدم دولت باید خدمتگزار مردم باشد.

ولایتی در خصوص احراز صلاحیت کاندیداها گفت: شورای نگهبان باید اعلام کند که چه کسانی صلاحیت دارند یا ندارند، حدود شاید 15 نفر احساس مسئولیت کردند که رئیس‎جمهور شوند که بالاخره شورای نگهبان بررسی می‎کند و نتیجه را اعلام خواهد کرد.

وی اذعان کرد: ما خبرهایی شنیدیم اما رسما اعلام نشده ولی اگر بنده به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری صلاحیتم تائید شد آن وقت به آرای ملت گذاشته می‎شود، اگر ملت به بنده رای دادند برنامه 100 روزه برای مسائل فوری دارم.

گرانی روزافزون قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم کم شده است

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم با بیان اینکه مسائل فوری از مسائل روز مردم است، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال وقتی مردم گوشت را دیروز خریدند یک قیمت، و امروز می‎بینند مثلا 10 درصد گران شده، این گرانی روزافزون قابل قبول نیست و نشان می دهد یک جایی از کار نقص دارد.

ولایتی یادآور شد: این تورم نقطه به نقطه‎ای که در اردیبهشت امسال نسبت به اردیبهشت سال گذشته بر اساس آمار بانک مرکزی اعلام شده 40 درصد است که متوسط سالیانه آن 30 درصد است اما باید دید آیا درآمد مردم متناسب با 30 الی 40 درصد افزایش پیدا کرده و اگر نکرده یعنی قدرت خرید مردم کم شده است.

وی افزود: کارخانه‎های صنعتی کوچک و متوسط به دلیل گرفتاری‎ها و بدهی‎هایی که بانک دارند نتوانستند بدهی خود را پرداخت کنند و از عهده رقابت با اجناس وارداتی چینی و .. بر نیامدند و محصول‎شان روی دست‎شان مانده است و بدهی به بانک سبب توقیف کارخانه شده است و بسته شدن کارخانه به افزایش بیکاری کارگران منجر می‎شود.

رقم بیکاری بالا است/ بیکاری ام‎الفساد است

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به اینکه رقم بیکاری بالا است، متذکر شد: در برخی استانها نرخ بیکاری به بالای 20 درصد می‎رسد و این مشکل اساسی جوانان ماست.

ولایتی بیان داشت: اگر جوانی بیکار باشد نمی‎تواند ازدواج کند و خدای ناکرده به بعضی از اختلالات اجتماعی مانند مواد مخدر و ... کشیده خواهد شد که همه اینها نتیجه بیکاری و ازدواج نکردن خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه بیکاری ام‎الفساد است، ابراز داشت: باید کارهایی کرد که ظرف مدت کوتاهی به نتیجه رسید که ما این عدد 100 را گذاشتیم ولی برخی در خبر مغالطه کردند و گفتند که فلانی می‎خواهد 100 روزه کل مشکلات اقتصادی را حل کند که این برداشت نادرستی است.

باید اعتماد را به مردم برگردانیم

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم ابراز داشت: برای اینکه جلوی سرعت رشد گرانی و تورم را کاهش دهیم باید اقدامات فوری انجام شود.

ولایتی با تاکید بر اینکه باید اعتماد را به مردم برگردانیم، افزود: مردم باید بدانند دولتی که روی کار آمده به قولی که می‎دهد عمل می‎کند اگر طرف مقابل‎شان فقط حرف بزند، می‎بینند که آن فرد اهل عمل است یا نه، بنده معتقدم مردم اگر اعتماد کنند وارد میدان خواهند شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از کارها که متعلق به مردم است باید به آنها واگذار شود، گفت: خیلی از کارها را دولت انجام می‎دهد اما آنها دولتی نیست، تفسیر اصل 44 این است که کارهایی که دولت نباید تصدی‎گری کند واگذار به مردم کند اما نظارت داشته باشد که کارها درست انجام شود.

درمان در کشور باید رایگان شود/ که بیمه درست عمل نمی‎کند

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم با تاکید بر اینکه باید به جایی برسیم که درمان در کشور رایگان شود متذکر شد: اگر بیمه درست شود عملا مردم باید پولی که از جیب‎شان بدهند کاهش پیدا کند اما می‎بینیم که 35 درصد هزینه درمان را دفترچه بیمه تامین می‎کند و 65 الی 75 درصد باید از جیب مردم پرداخت شود که اینها به دلیل این است که بیمه درست عمل نمی‎کند.

ولایتی با بیان اینکه 10 درصد هدفمندی یارانه‎ها برای سلامت بوده است که اجرا نشده، متذکر شد: بر اساس ماده 32 و 38 قانون برنامه پنجم توسعه که توسط مجلس به تصویب رسیده باید بیمه سلامت ایرانیان را به  طور سراسری درست کنیم که جامع و کامل باشد و اگر این 10 درصد اختصاص یابد شعار درمان رایگان عملی خواهد شد.

انتهای پیام/83001/خ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها