امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93163
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که بامداد امروز چهارشنبه به منظور ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که بامداد امروز چهارشنبه به منظور شرکت در ششمسن دور مذاکرات ایران و 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای تهران را به مقصد وین ترک کرد، عصر امروز با کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به رایزنی پرداخت.

قرار است در این دور از مذاکرات تدوین پیش‌نویس توافقنامه جامع هسته‌ای (برنامه اقدام مشترک جامع) صورت گیرد.

آنگونه که سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای اعلام کرده این بار سقفی برای مدت مذاکرات تعیین نشده، مگر تا 20 ژوئیه (29 تیر) که آخرین مهلت تعیین شده دوره 6 ماهه برنامه اقدام مشترک است.

وی گفت: ما و همه طرف‌ها در 1+5، آقای ظریف و خانم اشتون از 11 تا 29 تیر در وین از فرصت موجود استفاده می‌کنیم تا به توافق نهایی برسیم.  معاون وزیر امور خارجه، نخستین اصل مدنظر برای تیم مذاکره ‌کننده هسته‌ای را حفظ عزت و استقلال همه‌جانبه کشورمان به‌ ویژه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و فنی دانست و افزود: با تأکید بر این اصول تلاش خواهیم کرد به راه حلی عادلانه و منطقی برسیم و با تثبیت حقوق مردم ایران به عنوان اولویتی اساسی، این مذاکرات را با اقتدار، سربلندی، افتخار و پیروزی پشت سر بگذاریم.

عراقچی افزود: همه طالب این هستند که با حفظ این اصول، اگر راه حلی پیدا شود، این مشکل غیرضروری که ایجاد شده است حل و فصل و تنش‌ها کم شود و ما حتماً با همین منش حرکت خواهیم کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا عنوان کرد: ما تا 29 تیرماه به موفقیت مذاکرات فکر می‌کنیم و اگر ممکن نبود توافق ژنو را داریم که واضح است. اگر توافق نشود هر طرفی حق دارد به سیاست‌هایی که قبل از توافق ژنو داشته بازگردد و این شامل طرف ایرانی نیز می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها