امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93176
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست سه جانبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، کاترین اشتون مسئول ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست سه جانبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ویلیام برنز قائم مقام وزیر خارجه آمریکا پایان یافت.
قرار است نشست آغازین ششمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای فردا صبح در مقر سازمان ملل در شهر وین آغاز شود.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در رأس تیم مذاکره کننده ایرانی به منظور شرکت در این دور از مذاکرات صبح امروز وارد شهر وین شد و ساعت 14:30 به وقت وین با نمایندگان روسیه و چین در گروه 1+5 در محل اقامتش دیدار و گفت‌وگو کرد.
پس از آن ظریف و اشتون در محل هتل پله کوبورگ شهر وین به رایزنی پرداختند که حدود یک ساعت به طول انجامید و پس از آن نشست سه جانبه ایران، آمریکا و اشتون برگزار شد.
در ششمین دور از مذاکرات ایران و 1+5 قرار است متن پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای تدوین شود.
در پنجمین دور مذاکرات که 27 تا 30 خرداد ماه در شهر وین برگزار شد نگارش متن پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای (برنامه اقدام مشترک جامع) آغاز شد.
وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 (آلمان، انگلستان، فرانسه، روسیه، چین و آمریکا) به همراه کاترین اشتون سوم آذرماه سال گذشته (1392) در خصوص برنامه هسته‌ای ایران به توافقی تحت عنوان «برنامه اقدام مشترک» دست یافتند که از 30 دی ماه وارد مرحله اجرا شد و 29 تیرماه زمان پایان شش ماهه گام اول توافقنامه ژنو است. طرفین پس از آن برای دستیابی به توافقنامه جامع هسته‌ای پنج دور در وین به گفت‌وگو نشستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها