امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93181
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فیان دخیل نماینده پارلمان عراق از ائتلاف کردستان با اشاره به اینکه این ائتلاف جلسه اول ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فیان دخیل نماینده پارلمان عراق از ائتلاف کردستان با اشاره به اینکه این ائتلاف جلسه اول پارلمان را به شکست نکشانده مدعی شد که مجدلات لفظی اعضای ائتلاف دولت قانون باعث به شکست کشیده شدن جلسه اول پارلمان جدید عراق شد.

در نشست دیروز پارلمان عراق که افتتاحیه سومین پارلمان پس از سرنگونی صدام بود، نمایندگان ائتلاف کردستان و ائتلاف متحدون لحظاتی پیش از آغاز نشست از جلسه خارج شدند و این امر موجب شد تا نشست از حد نصاب قانونی برخوردار نباشد که این مسئله باعث شد رئیس نشست روز گذشته که مسن ترین نماینده پارلمان بود، برگزاری نشست بعدی را به هفته بعد موکول کند.

دخیل با بیان اینکه در داخل ائتلاف کردستانی درباره انتخاب رئیس جمهور و معاون رئیس پارلمان توافقات اولیه انجام شده است، تصریح کرد که افراد انتخاب شده از چهره‌های شناخته شده در ائتلاف هستند.

وی تصریح کرد که ائتلاف کردستانی در جلسه آینده پارلمان عراق در هفته آینده هم شرکت خواهد کرد و نامزدهای مورد نظر را قبل از جلسه دوم اعلام خواهد شد.

براساس قانون اساسی عراق رئیس جمهور این کشور، وزیر امور خارجه و معاون رئیس پارلمان باید از کردها باشند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها