امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93192
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رابرت اینهورن» مشاور سابق رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رابرت اینهورن» مشاور سابق رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 امری اجتناب‌ناپذیر است و تنها مسئله این است که طرفین از چه زمان به طور جدی این مسئله را بررسی کنند.

وی که با روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» گفت‌وگو می‌کرد، در مورد احتمال تمدید مذاکرات گفت: «من نمی‌گویم که احتمالش زیاد است، بلکه می‌گویم تمدید مهلت اجتناب‌ناپذیر است.»

آقای اینهورن که تا سال گذشته در تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا حضور داشت، افزود: «مسئله این است که مسئله تمدید چه زمان مطرح شده و به طور جدی مورد بررسی قرار می‌گیرد... فکر می‌کنم بعد از این هفته، آن‌ها باید بررسی جدی شرایط تمدید را شروع کنند.»

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در رأس تیم مذاکره کننده ایرانی به منظور شرکت در دور ششم مذاکرات صبح امروز وارد شهر وین شده است؛ قرار است در این دور از مذاکرات، متن پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای تدوین شود.

وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 (آلمان، انگلستان، فرانسه، روسیه، چین و آمریکا) به همراه کاترین اشتون سوم آذرماه سال گذشته (1392) در خصوص برنامه هسته‌ای ایران به توافقی تحت عنوان «برنامه اقدام مشترک» دست یافتند که از 30 دی ماه وارد مرحله اجرا شد و 29 تیرماه زمان پایان شش ماهه گام اول توافقنامه ژنو است. طرفین پس از آن برای دستیابی به توافقنامه جامع هسته‌ای پنج دور در وین به گفت‌وگو نشستند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها