امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93205
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
جواد محمدزاده مقدم مدیرعامل انتشارات به‌نشر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اولویت این ...

جواد محمدزاده مقدم مدیرعامل انتشارات به‌نشر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اولویت این انتشارات طی سال جاری، اظهار داشت:  انتشار و برنامه‌ریزی جهت تولید آثار فاخر در حوزه‌های مختلف و ورود به فضای نشر الکترونیک و محصولات فرهنگی از مهم‌ترین اولویت‌های انتشارات آستان قدس رضوی در سال جاری به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود که انتشارت به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) تا پایان سال جاری حدود 500 عنوان کتاب را منتشر کند که 120عنوان آن کتاب چاپ اول و 380 عنوان دیگر جزو آثار تجدید چاپ است.

محمدزاده مقدم در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برنامه‌های به‌نشر در حوزه تألیف کتاب اثرگذار چیست، گفت: حرکت از سمت اثرپذیری به سمت اثرگزینی یکی از مهمترین سیاست‌های حرکتی انتشارات به‌نشر است، همچنین حرکت بر مبنای چشم‌اندازهای آستان قدس رضوی، روآوردن به تألیف‌های جدید تولیدی به ویژه کالاهای فرهنگی، حرکت به سمت نشر الکترونیک، حمایت از تألیف و مؤلف از دیگر برنامه‌های مهم این انتشارت در حوزه تألیف کتاب محسوب می‌شود.
 


 

وی درباره شاخص‌ترین آثاری که امسال از سوی این انتشارات به چاپ خواهد رسید، بیان کرد: مجموعه نوشت‌افزار «رضوی»، مجموعه نوشت‌افزار «راه بهار» و مجموعه 20 جلدی «راز نقاشی‌های قشنگ برای کودکان» که توسط استاد صلواتیان به رشته تحریر درآمده است و چند اثر دیگر از جمله آثار شاخصی است که امسال منتشر خواهند شد.

به گفته محمدزاده مقدم، مجموعه گزیده آثار عطارنیشابوری که در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران سال جاری رونمایی شد از دیگر آثار برجسته انتشارات به‌نشر است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا انتشارات به‌نشر طی سال جاری برنامه فرهنگی نظیر جشنواره، همایش یا بزرگداشتی را برپا خواهد کرد، افزود: شرکت به‌نشر وظیفه تولید و توزیع کتاب دارد و در شرح وظایف این مجموعه برگزاری همایش و جشنواره نیست اما با این تفاسیر در سال گذشته چندین همایش و مراسم رونمایی و نقد اثر برگزار کرد که از آن جمله می‌توان به همایش «بیدل دهلوی» اشاره کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها