امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93213
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اسکار وایلد» یکی از نویسندگان معروف ایرلندی است که تاکنون قصه‌های ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «اسکار وایلد» یکی از نویسندگان معروف ایرلندی است که تاکنون قصه‌های زیادی را نوشته است که همان طور از نام کتاب «6 قصه از اسکاروایلد برای بچه‌ها» مشخص است، 6 قصه از این نویسنده برای مخاطبان خردسال و کودک توسط «سعیدا زندیان» ترجمه و گردآوری شده است.

از عناوین قصه‌ها می‌توان به «غول خودخواه»، «بلبل و گل سرخ»، «دوست فداکار»، «شاهزاده خوشحال»، «موشک شگفت‌انگیز» و «پادشاه جوان» اشاره کرد.

داستان‌های این کتاب بسیار ساده و روان به نگارش درآمده‌ است به گونه‌ای که مخاطب با خواندن برخی از داستان‌ها خود را در بطن قصه حس کرده و با شخصیت‌های داستان و ماجراهایشان همراه می‌شود.
 


 

کتاب «6 قصه از اسکاروایلد برای بچه‌ها» با داستان «غول خودخواه»، اینگونه آغاز می‌شود: بچه‌ها دوست داشتند هر روز عصر وقتی که از مدرسه برمی‌گشتند به باغ سرسبز آقاغول بروند و آنجا بازی کنند. علف‌های تازه و سبز همه جای آن باغ بزرگ و زیبا را پوشانده بود. گل‌های رنگارنگ مثل ستاره‌های قشنگ از لابه‌لای علف‌های سر از خاک بیرون آورده بودند. در آن باغ دوازده درخت هلو بود که در بهار غرق شکوفه‌های باطراوتی به رنگ سفید و صورتی می‌شد و در پاییز میوه‌های شیرین و آبدارش به ثمر می‌رسید.

پرنده‌ها روی شاخه درخت‌ها می‌نشستند و با صدایی دلپذیر چنان آواز سر می‌دادند که بچه‌ها از بازی کردن دست می‌کشیدند تا به آنها گوش کنند. آن قدر به بچه‌ها خوش می‌گذشت که به هم می‌گفتند: «آخ جان! بازی در اینجا خیلی کیف می‌دهد! کاش می‌توانستیم بیشتر بمانیم!».

هفت سال بود که آقاغول برای دیدن دوستش، غول کورانوال، از باغ بیرون رفته بود. اما بعد از این هفت سال دیگر حرف‌هایشان تمام شده بود و چون حرف دیگری برای گفتن نداشتند، تصمیم گرفته بود دوباره به قلعه‌اش در باغ برگردد، اما تا پایش را در باغ گذاشت بچه‌ها را دید که آنجا مغول دویدن و بازی کردن بودند.

گفتنی است، انتشارات قدیانی کتاب «6 قصه از اسکاروایلد برای بچه‌ها» را با ترجمه «سعیدا زندیان» و تصویرگری «پی.جی.لینچ» را در 119 صفحه و با قیمت 5500 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

بر اساس گزارش، اسکار فینگل اُ. فِلاهرتی ویلز وایلد که به نام «هنری اسکار وایلد» معروف است، (16 اکتبر 1854 تا 30 نوامبر 1900)، شاعر، داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و نویسنده داستان‌های کوتاه ایرلندی بود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار