امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93214
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا اکبری بازیگر سینما و تلویزیون  درباره جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره فیلم مقاومت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا اکبری بازیگر سینما و تلویزیون  درباره جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره فیلم مقاومت یکی از مهمترین و کاربردی ترین جشنوارههای کشورمان محسوب می شود بنابراین باید به آن توجه جدی داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: باید توجه داشت تا جشنواره فیلم مقاومت پر از آثار فاخر و برگزیده باشد تا بدین صورت بتواند نظر همگان مخصوصا میهمانان بین المللی را جلب کند.

بازیگر «فرزند صبح» خاطرنشان کرد: گاهی در این جشنواره شاهد حضور فیلم هایی بودیم که به جنگ مربوط می شد اما به موضوع مقاومت و دفاع مقدس پرداخته نشده بود . داوران این جشنواره باید در انتخاب آثار برای حضور در جشنواره مقاومت دقت داشته باشند زیرا موضوع اصلی و ارزشمند این جشنواره مقاومت و دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: این جشنواره با توجه به موضوع مهمی که دارد همواره در طول سال های گذشته در بخش های مختلف مخصوصا بخش بین الملل واکنش هایی را از سمت کشورهایی که نسبت به ما موضعگیری دارند، داشته است بنابراین با توجه به این واکنش ها باید بدانیم که جشنواره مقاومت تا چه اندازه برای ما مهم و تاثیر گذار است.

اکبری خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم فجر بین المللی است و شاید در سطح جهان بیشتر شناخته شده باشد اما باید توجه داشت که جشنواره فیلم مقاومت هم بین المللی است اما با توجه به موضوعی که دارد و مختص به کشور ما است می توانیم مانور بیشتری روی آن دهیم.

وی با بیان اینکه باید برنامه ریزی دقیقی برای اینجشنوارهداشته باشیم، گفت: باید در کمیسیون فرهنگی مجلس بودجه ای را برای ساخت فیلم های فاخر و درخور توجهی برای حضور در این جشنوارهدرنظر گرفته شود زیرا با استفاده از همین جشنواره است که می توانیم مقاومت و رشادت های رزمندگانمان را به رخ جهانیان بکشانیم.

بازیگر «آخرین پرواز» در ادامه گفت: با توجه به بین المللی بودن جشنواره فیلم مقاومت باید تلاش کنیم تا فیلمسازان مرتبط با این موضوع را از کشورهای اروپایی و آمریکایی دعوت کنیم تا با دیدن فیلم های ما با این موضوعات خاص کشورمان و مقاومت مان را به آنها معرفی کنیم.

وی درباره عملکرد مدیران جشنواره در سالهای گذشته نیز گفت: در طول این سال ها مدیران برای این جشنواره زحمات زیادی کشیده اند اما با این وجود جشنواره فیلم مقاومت هنوز کاستی هایی دارد که باید با برنامه ریزی و هم اندیشی برطرف شود.

اکبری ادامه داد: این جشنواره برای ما اهمیت زیادی دارد بنابراین در زمان برگزاری آن باید از هنرمندان برجسته و تاثیرگذار کشورمان دعوت کنیم تا در آن حضور داشته باشند زیرا حضور آنها باعث ترغیب جمع کثیری در این جشنواره می شود.

وی همچنین گفت: مدیران و مسئولان جشنواره فیلم مقاومت باید راهکارهای مقابله با ریاکاری، فرصت طلبی و منفعت طلبی در سینمای انقلاب و دفاع مقدس را بدانند و در صدد مبارزه با آن برخیزند.

بازیگر «مزد ترس»خاطرنشان کرد: جشنواره‌های زیادی در کشور ما در طول سال برگزار می شود اما جشنواره فیلم مقاومت با توجه به اهداف و موضوعی که دارد از جایگاه ویژه ای برخوردار است بنابراین باید به بهترین شکل ممکن آنرا برگزار کنیم.

وی در ادامه افزود: در خبرها شنیدم که این جشنواره قرار است هر سال برگزار شود. این اقدام بسیار مهم و خوبی بود که درباره این جشنواره شد زیرا این جشنواره اهدافی دارد که هیچ گاه نباید از ذهن ها خارج شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها