امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93219
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
قربان بدل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: مهلت ارسال آثار برای شرکت در جشنواره ملی محیط زیست در آموزه‌های رضوی 20 تیرماه ...

قربان بدل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: مهلت ارسال آثار برای شرکت در جشنواره ملی محیط زیست در آموزه‌های رضوی 20 تیرماه است.

وی خاطرنشان کرد‌: با توجه به جایگاه معارف اسلامی و سیره بزرگان در جامعه، اذعان به نقش دین در تغییر نگرش و رفتار مردم موجب شده است تا امروزه فرامین الهی و دینی برای حفظ جلوه‌های گوناگون سرمایه‌های طبیعی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل یادآور شد: با توجه به این امر سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت علی بن موسی الرضا (ع) همزمان با دهه کرامت در راستای جلب توجه و تفکر مردم، علاقه‌مندان و دوستداران محیط زیست به ویژه صاحب‌نظران و هنرمندان جشنواره ملی محیط زیست در آموزه‌های رضوی را با محور بررسی اثرات بهره‌مندی از سیره و معارف حضرت ثامن‌الحجج در اصلاح رفتارهای محیط زیستی آحاد جامعه برگزار می‌کند.

بدل‌زاده ادامه داد: استان‌های کشور در برگزاری این جشنواره به پنج منطقه تقسیم شده که منطقه چهار شامل استان‌های زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان و آذربایجان غربی است و این جشنواره برای نخستین بار به میزبانی استان زنجان برگزار خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: سومین جشنواره ملی محیط زیست در آموزه‌های رضوی در دو قسمت موضوعات اصلی و فرعی برگزار خواهد شد.

دبیر استانی جشنواره ملی محیط زیست در آموزه‌های رضوی هدف از برگزاری این جشنواره را استفاده از فرصت برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در راستای آموزش، فرهنگ‌سازی در راستای حفظ و نگهداشت منابع طبیعی و سرمایه‌های ملی، ترویج رفتارهای بهنجار محیط زیستی، گسترش فعالیت‌های هنری و مذهبی مرتبط با موضوعات محیط زیست با استفاده از سیره بزرگان دین به ویژه امام رضا (ع) در میان فعالان فرهنگی هنری و شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه محیط زیست با بهره گرفتن از ظرفیت معارف اسلامی به ویژه فرهنگ رضوی اعلام کرد.

بدل‌زاده افزود: بخش اصلی این جشنواره عکس و پوستر برای همه استان‌های کشور در مناطق پنجگانه به صورت مشترک و بخش جنبی خاطره‌نویسی است که محورهای موضوعی آثار، محیط زیست طبیعی و دریایی با تکیه بر تنوع زیستی، محیط زیست انسانی با تکیه بر عناصری چون آب، خاک، هوا و نقش انسان در حفاظت از محیط زیست است.

این مسئول با بیان اینکه شرکت در جشنواره برای عموم آزاد بوده و مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره ملی محیط زیست در آموزه‌های رضوی حداکثر تا 20 تیرماه جاری است، تصریح کرد: زمان برگزاری این جشنواره روز چهارشنبه 12 شهریورماه در سالن همایش‌های شهید شهریاری صدا و سیمای مرکز زنجان خواهد بود و در این روز از محیط‌بانان نمونه منطقه چهار تجلیل و رژه محیط‌بانان نیز در زنجان برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل گفت: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به زیر پورتال استانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان به آدرس ardebil.doe.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام/62001/ز40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها