امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93229
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
سامان خلیلیان رئیس هئیت مدیره کانون نمایشگران تئاتر خیابانی خانه تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

سامان خلیلیان رئیس هئیت مدیره کانون نمایشگران تئاتر خیابانی خانه تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به وضعیت نامشخص جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اظهار داشت: چندی پیش مدیرکل هنرهای نمایش جلسه‌ای را با مدیرکل ارشاد استان کردستان برگزار کردند و گویا عنوان کردند که بودجه ندارند و پیشنهاد دادند که این جشنواره به صورت دو سالانه برگزار شود.

وی افزود: این در حالی است که حتی اگر امروز هم فراخوان جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان منتشر شود، جشنواره در تاریخ مقرر هر ساله نمی‌تواند برگزار شود زیرا این جشنواره محل آثار با کیفیت است.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه مرکز هنرهای نمایشی با عدم برنامه‌ریزی و تخصیص بودجه به اهالی تئاتر خیابانی بی‌احترامی می‌کند، گفت: تمام تلاشمان را انجام خواهیم داد تا اگر اداره کل هنرهای نمایشی از برگزاری این جشنواره سر باز زد، بر اساس ارتباطات اهالی تئاتر خیابانی چراغ تئاتر در مریوان را روشن نگه می‌داریم.

مدیر انجمن نمایشگران خیابانی در پایان خاطرنشان کرد: طی هفته آینده بیانیه‌ای را از سوی کانون نمایشگران تئاتر خیابانی خانه تئاتر منتشر خواهیم کرد و چالش‌های وضعیت تئاتر خیابانی و بی‌احترامی که از جانب وزارت ارشاد به صنف و اهالی تئاتر می‌شود اعلام عمومی خواهیم کرد.

به گزارش فارس، جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان هرساله در مهر ماه با حضور گروه‌های مختلف داخلی و خارجی در شهر مریوان برگزار می‌شود اما با روی کار آمدن مدیرکل هنرهای نمایشی جدید هنوز فراخوان این جشنواره نیز منتشر نشده است.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها