امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9323
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۶
تعداد بازدید: 129
سیداحمد مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه ستاد تنظیم بازار امروز چه تصمیمی برای ...

سیداحمد مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه ستاد تنظیم بازار امروز چه تصمیمی برای قیمت شیر خام گرفت، گفت: قرار شد با ارائه گزارش کارشناسان رسمی دادگستری درباره قیمت فراورده‌های لبنی هفته آینده، قیمت شیر خام تعیین شود.

رئیس انجمن صنفی گاوداران استان تهران افزود: در جلسه ستاد تنظیم بازار مصوب شد دو ماه علوفه معوق دامداران تا تعیین نرخ جدید شیر خام به قیمت سابق پرداخت شود.

وی افزود: قیمت قبلی جو کیلویی 590 تومان، ذرت 630 تومان و سویا 900 تومان بود که با افزایش قیمت به ترتیب به قیمتهای 650، 700 و 1050 تومان در بازار به فروش می‌رسد.

مقدسی در خصوص قیمت‌های پیشنهادی اتحادیه دامداران و کارشناسان رسمی دادگستری در مورد شیر خام گفت: پیشنهاد اتحادیه دامداران هر کیلوگرم شیر خام 1145 تومان با تأمین نهاده درب کارخانه و 1187.2 تومان بدون تأمین نهاده درب کارخانه است.

همچنین کارشناسان رسمی دادگستری نیز قیمت 1155.6 تومان درب دامداری را مطرح کرده‌اند.

رئیس انجمن صنفی گاوداران استان تهران همچنین تصریح کرد: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار قرار شد برای دامدارانی که در ماه‌های اخیر به دلیل آنچه که افزایش قیمت خوانده شده تعزیراتی شده‌اند تمهیداتی اندیشیده شود.

 

به گزارش فارس قیمت شیر خام حدود یک ماه است پیگیری می‌شود. دو جلسه گذشته ستاد تنظیم بازار گفته می‌شد تحت تاثیر فضای انتخاباتی تشکیل نشد و در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار نیز درباره قیمت شیر خام به تصمیم نرسید. این در حالی است که دامداران با افزایش حدود 25 درصدی علوفه که 70 درصد در قیمت شیر نقش دارد و سایر مولفه‌ها مانند هزینه کارگری و حمل و نقل، به شدت از بالا رفتن قیمت تمام شده شیر خام  گله دارند و تولید را مقرون به صرفه نمی‌دانند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها