امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93237
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفتمین دورۀ جایزۀ ادبی جلال‌ آل‌احمد با مشارکت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفتمین دورۀ جایزۀ ادبی جلال‌ آل‌احمد با مشارکت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسۀ خانۀ کتاب، آذرماه سال جاری مقارن با زاد روز نویسندۀ توانا و صاحب سبک، سیّد جلال‌ آل-احمد برگزار می‌شود.

داستان، نقد ادبی، تاریخ نگاری، و همچنین مستند نگاری موضوعات مورد ارزیابی هیئت داوران در این دوره است.

از تمامی نویسندگان، منتقدان، ادیبان، تاریخ نگاران و ناشران دعوت می‌شود، آثار تألیفی خود را که برای نخستین بار در سال 1392 به چاپ رسیده است تا تاریخ 31 تیرماه 1393 به دبیرخانۀ جایزه: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین جنوبی و برادران مظفر، ساختمان 1080 طبقۀ اول ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن: 66966136، دورنگار:66966218 تماس بگیرند.

فراخوان ششمین جایزۀ ادبی پروین‌ اعتصامی

ششمین دورۀ جایزۀ ادبی پروین اعتصامی با هدف بزرگداشت مقام و شخصیت شاعر نامدار ایران  پروین اعتصامی، رشد و اعتلای خلاقیت‌ها و آفرینش‌های ادبی بانوان، ترویج و تقویت زبان فارسی در خارج ازکشور، ایجاد پیوند بین ادبیات ملل به‌ویژه در حوزة جهان اسلام، معرفی چهره‌های شاخص زنان ادیب و پژوهنده و تقدیر از زنان درعرصه زبان و ادب فارسی با مشارکت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسة خانه‌کتاب، اسفندماه سال جاری هم زمان با روز بزرگداشت بانو پروین اعتصامی برگزار می‌شود.

از تمامی بانوان اهل قلم اعمّ از شاعران، نویسندگان، مترجمان، منتقدان و پژوهشگرانی که آثارشان برای نخستین بار در سال‌های 1391و 1392 منتشر شده دعوت می‌شود تا یک نسخه از آثار خویش را به دبیرخانه‌ی جایزه ارسال نمایند.

شعر، ادبیات داستانی (داستان بلند، داستان کوتاه)، ادبیات نمایشی (نمایشنامه)، پژوهش های ادبی (نقد و پژوهش، پایان نامه های دانشجویی، مجموعه مقالات ادبی)، و همچنین ادبیات کودکان (داستان و شعر کودک و نوجوان) حوزه های مورد ارزیابی هیئت داوران کتاب‌های تألیفی و ترجمه‌ای بانوان در این جشنواره است که به زبان فارسی منتشرشده است.

مهلت ارسال آثار تا 31 شهریور ماه 1393 است و علاقه مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره: تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین جنوبی و برادران‌مظفر، پلاک 1080، طبقۀ اول ارسال کنند و یا با تلفن: 66966136 ، دورنگار : 66966218 تماس بگیرند.
 
ضیافت افطار خانه کتاب برای پاسداشت روز قلم
 
موسسه خانه کتاب همزمان با روز قلم و به منظور پاسداشت حرمت قلم، در یک ضیافت افطار میزبان اهالی قلم است.

ضیافت افطار خانه کتاب با حضور جمع زیادی از نویسندگان، شاعران، مؤلفان، مصححان و مترجمان، روز شنبه 14 تیرماه همزمان با روز قلم از ساعت 20:30 تا 22:30 در دانشگاه تهران برگزار می شود.

در این مراسم سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر و نجفعلی میرزایی مدیرعامل خانه کتاب حضور خواهند داشت و به ایراد سخنرانی می پردازند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها