امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9324
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۶
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت و کاندیدای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل عضو ائتلاف پیشرفت و کاندیدای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری عصر امروز (سه‌شنبه) در جمع دانشجویان دانشگاه صنعت شریف اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف یادآور 7 سال کار در این دانشگاه برای من است و بنده از سال 1351 کارم را در این دانشگاه آغاز و تا انقلاب این فعالیت را ادامه دادم.

وی خطاب به دانشجویان افزود: سخن من با شما فراتر از طریقه‌های سیاسی است، یعنی مخاطب بنده ایرانیانی هستند که علاقمند به آب و خاک این سرزمین آرمان‌گرا هستند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه مهم‌ترین جوهر و سرمایه ایران اسلامی استقلال آن است، خاطرنشان کرد: این استقلال با انقلاب اسلامی به دست آمد و نخستین شعار در راهپیمایی‌های زمان انقلاب بود، چراکه مردم، عوام و خواص طی 200 سال کمبود این استقلال را حفظ کرده و خواهان آن بودند.

حداد عادل تصریح کرد: معتقدم که ایران اسلامی کشوری تأثیرگذار اما تأثیر‌پذیر نیست و استقلال کلید‌واژه همه موفقیت‌ها، خیر و خوبی سلامت کشورمان است و این کلید واژه عامل بزرگی ملت ما شده است.

وی در ادامه سخنان خود به پرده‌ برداشتن از ارزش‌های دیگر استقلال پرداخت و گفت: استقلال سیاسی به نوبه خود سبب استقلال فرهنگی، علمی و پیشرفت‌های صنعتی می‌شود و موفقیت‌های امروز در حوزه‌های انرژی هسته‌ای، برق، نانو ‌فناوری، ماهواره و پزشکی به دلیل پایبند‌ی به استقلال است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری استقلال را خط قرمزی برای جمهوری اسلامی دانست و تأکید کرد: استقلال ما در تمام مناسبات بین‌المللی باید رعایت شود.

حداد عادل با اشاره به آرایش سیاسی جهان امروز به ویژه جهان غرب اضافه کرد: قرن بیستم و بیست و یکم فقط ظواهرش فرق کرده و آنهایی که تا دیروز در دنیا استعمار‌گری را در پیش گرفته بودند، امروز شکل خود را تغییر دادند و با شعارهای زیبایی همچون دموکراسی، حقوق بشر و آزادی دست به چپاول کشورها می‌زنند.

وی ادامه داد: روحیه‌ استعمارگرانه برخی کشورها نه تنها هنوز عوض نشده، بلکه نگرش آنها عوض شده  است که مصداق آن رئیس ‌جمهور آمریکاست که می‌ایستد برای هر کشوری تعیین تکلیف می‌کند و می‌گوید که فلانی برود و فلانی بیاید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به مجری که پرسید ائتلاف 1+ 2 به کجا رسید، اظهار داشت: 1+ 2 یا ائتلاف سه‌گانه یا ائتلاف پیشرفت شما هر چه که دوست دارید اسمش را بگذارید، اما فلسفه این ائتلاف جلوگیری از تعدد کاندیدای اصولگرا در عرصه انتخابات ریاست‌ جمهوری بود و تشکیلاتی هم نبود.

وی ادامه داد: بنا بود که در ائتلاف پیشرفت دو نفر در نهایت کنار بروند و یک خروجی داشته باشند. هنوز هم بر همان عقیده هستم. بنابراین تصمیم گرفتیم هر سه در انتخابات شرکت کنیم و بعد از اعلام شورای نگهبان هر سه نفر نیز در تلویزیون حضور یابیم چرا که بهترین فرصت برای نظرسنجی در مورد کاندیدا مواضعی که آنان در تلویزیون مطرح می‌کنند بنابر این تصمیم گرفتیم یک هفته دیدگاه‌مان را بیان کنیم و بعد بر اساس نظرسنجی نهایی که مقدماتش را نیز انجام داده بود، بقیه به نفع یک نفر کنار بروند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص نقاط قوت و ضعف دولت احمدی‌نژاد اظهار داشت: دولت آقای احمدی‌نژاد دو دوره بود. یک دوره نهم و دیگری دوره دهم. ما در دوره نهم راضی‌تر از دوره دهم بودیم و در دوره 4 ساله دوم ما انتقادمان به دولت بیشتر شد.

حدادعادل پرکاری، سفرهای استانی و ساخت و ساز در کشور و همچنین دفاع قاطعانه از انرژی اتمی را از نقاط قوت دولت محمود احمدی‌نژاد دانست.

وی بی‌توجهی به قانون را از موارد نقاط ضعف دولت نهم و دهم برشمرد و خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور تفسیر دیگری از قانون اساسی داشت. مبنی بر اینکه اگر مجلس طرحی را تصویب کند که رئیس‌جمهور تشخیص دهد با قانون اساسی همخوانی ندارد آن طرح را اجرا نکند.

وی معتقد است که بی‌قانونی در دولت احمدی‌نژاد سبب اختلاف و منشا آن بین دولت و مجلس شد که به گفته وی امروز صمیمیتی بین قوه مجریه و قوه مقننه وجود ندارد و قوای سه‌گانه که باید مسائل کشور را صمیمانه و برادرانه حل کند به خاطر تحمیل سلیقه‌ای احمدی‌نژاد این اتفاق نمی‌افتد.

عضو ائتلاف پیشرفت در خصوص مذاکره با آمریکا گفت: ‌ما در صورتی با آمریکا مذاکره می‌کنیم که واقعیت جمهوری اسلامی و انقلاب ما را به رسمیت بشناسند و نظرشان را به ما دیکته نکنند چرا که اگر این دو اتفاق صورت نگیرد مذاکره‌ها به جایی نخواهد رسید.

حدادعادل با بیان اینکه ملت ایران مذاکره‌ای که اساس آن فشار و بهانه‌جویی باشد را نمی‌پسندند،‌گفت: اگر آمریکا دست از دشمنی بردارد و به سمت احترام متقابل روی آورد، با هم مذاکره می‌کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کنار رفتن لنکرانی به نفع سعید جلیلی را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: ما به طور کلی معتقدیم هر چه تعدد در اصولگرایان کمتر باشد، بهتر است و  لنکرانی با توجه به همین اصل و همچنین چون گفتمانشان نزدیک به هم بود به نفع جلیلی کنار رفت.

حداد عادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نامزد نهایی ائتلاف سه گانه براساس نظر جامعتین انتخاب می‌شود اظهار داشت: ما با جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین در ارتباط هستیم و به دیدگاه‌های آنها احترام می‌گذاریم؛ همچنین آنها نیز اعلام نکردند که برای ما تصمیم بگیرند از این رو سعی می‌کنیم با معیارهای آنها که در مواقعی معیار خودمان است نظر آنها را جلب کنیم و آنها نیز اعلام نکردند که تعیین و تکلیف کنند.
 
نامزد ریاست جمهوری یازدهمین درباره مسئله حجاب تصریح کرد: حجاب در درجه اول امر اعتقادی است که در واقع حکم قرآن کریم و اعتقاد عموم مردم است؛ ما برهنگی را تمدن نمی‌دانیم از این رو مایلیم کشورمان از نظر پوشش هم استقلال داشته باشد.
 
وی در خصوص اینکه آیا باید برخورد صورت بگیرد یا خیر ادامه داد: اگر هر امری در یک کشور قانون شد باید به آن عمل شود و در همه جای دنیا نیز به همین شکل است و با کسانی که قانون را زیر پا می‌گذارند برخورد می‌شود.
 
 حداد عادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی می‌گویند آقای جنتی در انتخابات گذشته از آقای احمدی نژاد حمایت کرده است، آیا این مسئله درست است گفت: یادم نمی‌آید آقای جنتی از احمدی نژاد حمایت کرده باشد و به عنوان دبیر شورای نگهبان این موضوع را مطرح نکرده است؛ آقای الهام در یک اجتماعی سخنرانی کرد که بعدها مورد ایراد واقع شد اما آقای جنتی چنین حمایتی را مطرح نکردند.
 
نامزد ریاست جمهوری یازدهم در خصوص برخی از شایعات مبنی بر اینکه ایران می‌خواهد به ژاپن اسلامی تبدیل شود گفت: این موارد شایعاتی بود که من نگفته بودم که مربوط به ایام انتخابات مجلس هفتم است؛ یک روز مقام معظم رهبری خطبه نماز جمعه ایراد کردند و در ضمن آن فرمودند: خبرنگاری مطرح کرده است که پیشرفتهای ایران به گونه‌ای است که اگر ایران با این آهنگ پیشرفت کند ما باید شاهد یک ژاپن اسلامی در منطقه باشیم؛ بنده در سخنرانی‌های آن ایام نیز گفتم خبرنگاری چنین مطرح کرده است اما عده‌ای که از ما عصبانی بودند ادعا می‌کردند که بنده این مطلب را عنوان کردم.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا این مطلب که برخی می‌گویند ائتلاف با اختلاف روبرو شده صحت دارد و  آقای قالیباف درجایی گفته اند که باید از ائتلاف عبور کرد و با اتحاد رسید، نظر شما در این زمینه چیست، اظهار داشت: بنده از آقای قالیباف سوال کردم و می‌گفت حرف من این نبوده و بخشی از آن را آورده اند، چرا که وقتی آقای هاشمی ثبت نام می‌کند قالیباف می‌گوید امروز ائتلاف مسئله ما نیست بلکه اتحاد مهم است.

حداد عادل یاد آور شد: هر یک از ما سه نفر اختلاف سلایقی داریم اما این مسأله مانع از این نشد تصمیم نگیریم رقابت نکنیم.

وی درباره حضور جلیلی نیز اظهار داشت: ما از ابتدا گفتیم ائتلاف محدود به این سه نفر نیست و هر اصولگرایی که آراءش رشد داشته باشد به آن اعتنا می‌کنیم که درباره آقای جلیلی و هر فرد دیگری که مانده باشد در فهرست کاندیداها این حرف صادق است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه به شدت با تجزیه قومیتی مخالفم، اظهار داشت: زبان فارسی زبان همه ملت ایران است و زبان کردی نیز از شاخه‌های زبان ایرانی و با آن خویشاوند است و وقتی کسی با این زبان سخن می‌گوید ما موسیقی این کلام را لمس می‌کنیم.
 
حدادعادل در خصوص حصر خانگی موسوی و کروبی گفت: این حصر مصوبه شورایعالی امنیت ملی است و بنده اعتقاد دارم این راهکار بهتر از این بود که به دادگاه کشیده شود؛ چرا که بدتر از شرایط فعلی می‌شد و نظر رهبری نیز این بود که به آقایان سخت‌گیری نشود.
 
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در همان عصر روز یکشنبه آقای موسوی را دعوت و با وی سخن گفتند و روز سه‌شنبه نیز نمایندگان ستادها را دعوت و در جلسه‌ای خصوصی گفتند هر کس هر چه می‌خواهد بگوید.

«آقایان بعد از آن جلسه پشت‌سر هم بیانیه دادند که در آخر شورای امنیت حصر خانگی را انتخاب کرد که این حداقل کاری بود که نظام در خصوص موسوی و کروبی انجام داد».
 
رئیس سابق کمیسیون فرهنگی مجلس درباره گشت ارشاد اظهار نظر کرد: حجاب یک قانون است و  هر کسی این هنجارها را می‌شکند و قانون را زیر پا می گذارد، باید برخورد شود.
 
وی خاطر نشان کرد: حتی لیبرال‌ها نیز گشت ارشاد دارند اما حد آنان با حد ما فرق می‌کند.
 
حدادعادل در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود آقای قالیباف تکنوکرات است، گفت: آقای قالیباف در جایی گفته بود اگر استفاده از تکنیک در کشور به معنای تکنوکراتی است، من مخالف نیستم و در واقع اداره شهر را مشروط به استفاده از تکنیک کردند.
 
وی در عین حال متذکر شد: اگر معنای تکنوکراتی به معنی لیبرالیسم‌مآبی و یا زیر پا گذاشتن ارزش‌های دینی باشد، قالیباف اینگونه نیست.
 
مشاور عالی مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال که آیا آقای هاشمی رفسنجانی تکنوکرات محسوب می‌شود یا نه؟ گفت: آقای هاشمی نشان داده تمایلی به تفکر کارگزاران که در آن نمونه‌هایی از تکنوکراتی است، دارد.

حدادعادل ادامه داد: نمی‌توانیم بگوییم یک روحانی می‌ خواهد ارزش‌های دینی و معنوی را زیر پا بگذارد؛ لذا نمی‌توانیم این را به آقای هاشمی نسبت دهیم.
 
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر رئیس ‌جمهور نشدید، چه می‌کنید؟ گفت: کاملًا تسلیم هستم؛ البته اصلا معلوم نیست که بنده کاندیدای ریاست جمهوری باشم یا نه چرا که از روز اول این را پذیرفته‌ام.
 
حدادعادل در پایان ابراز امیدواری کرد ایران صاحب رئیس‌ جمهوری عاقل و باتقوا شود؛ چرا که امروز کشورمان نیازمند تقوا و تدبیر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها