امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93243
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بری رابینسون» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایرلند که برای گفت‌وگو پیرامون مسائل دوجانبه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بری رابینسون» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایرلند که برای گفت‌وگو پیرامون مسائل دوجانبه و منطقه‌ای به تهران سفر کرده، با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تشریح تحولات منطقه و سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال این تحولات، بحران در سوریه و عراق و رشد افراط گرایی در این منطقه را ناشی از سیاست‌های غلط برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دانست که زیان‌های فراوانی را بر امنیت منطقه و جهان وارد کرده است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان رویکرد برخی کشورها در استفاده ابزاری از افراط گرایی و تروریسم برای تغییر نظام‌های سیاسی را فاجعه‌ای بزرگ و عاملی برای بی ثباتی در منطقه و جهان برشمرد و با تاکید بر اینکه این پدیده محدود به منطقه نخواهد شد و پیامدهای جهانی خواهد داشت، بر ضرورت اقدام جدی در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

بری رابینسون با اشاره به تحولات عراق، رشد افراط گرایی و تروریسم در منطقه را یک نگرانی مشترک دانست و با اشاره به تجربه تلخ تروریسم در کشورش، بر ضرورت مقابله با این تهدید تاکید کرد و سیاست اتحادیه اروپا را مقابله جدی با تروریسم و افراط گرایی دانست.

معاون سیاسی وزرات امور خارجه ایرلند با اعلام حمایت از راه‌حل سیاسی در سوریه و مخالفت با ارسال سلاح به این کشور، مبارزه با تروریسم و حمایت از روند دموکراتیک در عراق را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار