امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93246
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، «جن ساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، «جن ساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود تأکید کرد که موضع آمریکا در قبال عراق این است که یک عراق قوی تر، یک عراق متحد و یک عراق متحد، یک عراق قوی‌تر است.
یکی از خبرنگاران از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص این مسئله که آیا عراق از ایران برای مبارزه با داعش جنگنده دریافت کرده، است، سوال پرسید و جن ساکی در پاسخ به وی گفت: ما نیز چنین گزارش‌هایی را شنیدیم اما اطلاعات مستقلی در اختیار نداریم. ما به تمامی منطقه به وضوح اعلام کردیم که هرچیزی که به تنش‌های فرقه‌ای دامن بزند، موجب برانگیخته‌ شدن افراط‌گرایی در عراق یم‌شود. این دلیل ابراز نگرانی ما درباره نوع کمکی که ایران ممکن است یا ممکن نیست بخواهد تأمین کند، می‌باشد.
وی در خصوص اینکه اگر چنین گزارشاتی درباره ارسال جنگنده‌های ایران به عراق صحت داشته باشد گفت: اگر ایران برای عراق جنگنده تأمین کرده باشد، این مسئله نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص تحریم‌های ایران است و همچنین اگر عراق نیز چنین تجهیزاتی را از ایران دریافت کرده باشد، نقض این قعطنامه‌ به حساب می‌آید.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سپس در ارتباط با این مسئله که کمک‌های احتمالی ایران به دولت عراق در کمک آمریکا به عراق تأثیر می‌گذارد، گفت: عوامل مختلفی از جمله بهترین شیوه برای مشاهده یک عراق باثبات و امن برای یک زمان طولانی در نظر گرفته می‌شود. فرایند سیاسی، بخشی از تشکیل دولت است. به طور قطع، ما متعهد هستیم تا اقداماتی را در خصوص تهدیدات داعش صورت دهیم.
جن ساکی ادامه داد: ایران نباید به طور مستقیم یا غیرمستقیم از قلمرو خود یا از طرف اتباع خود یا با استفاده از کشتی‌های که پرچم این کشور را دارد یا هواپیماهایش، هرگونه سلاح یا اقلام مرتبط را به فروش برساند، تأمین کند یا انتقال دهد و تمامی کشورها می‌بایست از خرید چنین اقلامی از ایران که توسط اتباع این کشور یا با استفاده از کشتی‌ها یا هواپیماهایی با پرچم ایران تأمین شده باشد، خواه از قلمرو ایران سرچشمه گرفته باشد یا خیر، دوری کنند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به مذاکرات راه‌حل جامع هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ (آمریکا‌،انگلیس،فرانسه،روسیه، چین بعلاوه آلمان)  که هم‌اکنون در وین در حال برگزاری است و درباره احتمال گفت‌وگوی مقامات ایرانی و آمریکایی درباره موضوع عراق گفت: هیچ برنامه‌ریزی در اینباره نشده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها