امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93253
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی کفاشیان در خصوص دیدارهای تیم ملی فوتبال‌های ایران در جام جهانی و بازی خوب تیم ملی مقابل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی کفاشیان در خصوص دیدارهای تیم ملی فوتبال‌های ایران در جام جهانی و بازی خوب تیم ملی مقابل آرژانتین اظهار داشت: مطلبی که در حدود دو سال همیشه ما را اذیت می‌کرد این بود که ما همیشه فکر می‌کردیم در مقابل تیم‌های قوی حرفی برای گفتن نداشته باشیم اما در مقابل آرژانتین و بازی خوبی که تیم ملی انجام داد متوجه شدیم که اینگونه نیست، حتی ما در این یکی دو سال تقاضاهایی از تیم‌های شیلی، ساحل‌عاج، برزیل و ... داشتیم که با آنها دیدار تدارکاتی داشته باشیم اما کادر فنی خودش نمی‌خواست. با اینحال پس از بازی با آرژانتین فوتبال ما اعتماد به نفس پیدا کرد و به دنیا فهماندیم که می‌توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم و دیدید که کل مطبوعات دنیا هم در مورد ما صحبت کرده‌اند؛ امیدوارم که این روند ادامه داشته باشد و در آینده نیز حرکت سازنده‌تری از تیم ملی شاهد باشیم.

وی در خصوص این سؤال مهم که تیم ملی پس از 6 ماه چه سرنوشتی خواهد داشت و بالاخره تکلیف نیمکت تیم ملی چه خواهد بود، گفت: این سؤالی است که ما را هم درگیر خودش کرده است، ما قبل از بازی‌های جام جهانی هم صحبتی با کی‌روش داشتیم و خود من هم با کی‌روش یکسری صحبت‌های شفاهی داشتم و ایشان پیشنهاداتی را اعلام کردند و تقاضای کمک از طرف دولت و وزارت ورزش کردیم، دستمزد کی‌روش بالاست و ایشان همه چیز را فرست ‌کلاس می‌خواهد، ما باید با او حداقل 3 ساله ببندیم و از او خواسته‌ایم که اگر قرارداد با ما می‌بندد تنها معطوف به جام ملت‌ها نباشد و جوری تیم را ببندد که برای جام جهانی آینده هم آماده باشیم.

وی افزود: ما بعد از بازی‌های جام جهانی چند روزی مذاکرات‌مان را با سرمربی متوقف کردیم تا حدود 3 روز پیش و من شخصاً به او گفتم که اولویت ما خود اوست، گرچه من به مربی ایرانی خیلی اعتقاد دارم اما در حال حاضر و باشرایط فعلی کی‌روش گزینه اصلی ماست و اگر مربی‌ای غیر از کی‌روش بخواهد بیاید تا به تیم عادت کند، کلی طول می‌کشد و این به نفع ما نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با طول دادن بحث مذاکره با کی‌روش و مشخص کردن تکلیف سرمربی در فکر خریدن زمان هستید، گفت: ببینید بازیکنانی مثل اشکان دژاگه و قوچان نژاد آنقدر حرفه‌ای هستند که کار خودشان را می‌کنند و فرقی برایشان نمی‌کند که سرمربی چه کسی باشد، شاید بازیکنان داخلی اینگونه باشند که زمانی هم به همین صورت بود و کی‌روش نیز چنین مشکلی را با بازیکنان داخلی داشت و بالاخره موفق شد با کنار گذاشتن چند بازیکن، تیم را یکدست کند. من با بازیکنان تیم ملی که صحبت می‌کنم همه بدون استثناء به ما منعکس می‌کنند که ما کی‌روش را می‌خواهیم، دلیل هم دارد، ایشان شخصیت خاص خود و البته سخت‌گیری‌های خاص خودش را دارد و البته باید بگویم ما هم مشکلات مدیریتی خودمان را داریم و کی‌روش باید به یکسری خواسته‌های ما هم احترام بگذارد، ما مکتوب درخواست خودمان را فردا به ایشان می‌دهیم تا ببینیم به چه نتیجه‌ای خواهیم رسید.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: مربی خوب انتظار هم دارد و کار خوب هم می‌خواهد و البته توقعات را هم از خودش و تیمش بالا می‌برد، ما برای امسال 60 میلیارد تومان و برای سال آینده 100 میلیارد تومان از طرف اسپانسر پول خواهیم گرفت که البته این پول باید بین باشگاه‌ها تقسیم شود و از 8 میلیون دلاری که فیفا برای بازی‌های جام جهانی به ما خواهد داد حدود 10 درصد به کی‌روش می‌رسد که یکی از بحث‌های ما با کی‌روش هم در مورد مبلغ قرارداد در خصوص همین پاداش‌ها خواهد بود و ما می‌خواهیم به گونه‌ای آن افزایش مبلغ قرارداد را با پاداش‌ها برایشان جبران کنیم، در نهایت حدود 7 میلیون دلار دست ما را می‌گیرد که این پول را باید برای زیرساخت‌ها و تیم‌های ملی دیگر هزینه کنیم.

وی افزود: قراردادی که کی‌روش با ما داشت سالی 1.5 میلیون دلار برای خودش و یک میلیون دلار برای دستیارانش بود و الان ایشان آخرین پیشنهادی که داده‌اند مبلغ 2 میلیون یورو در سال است.

کفاشیان ادامه داد: باید کسی باشد که بتواند خواسته‌های کی‌روش را بشنود و با خواسته‌های ما در فدراسیون مطابقت دهد، وزارت ورزش هم چندین بار اعلام کرده که خودمان باید تصمیم بگیریم، ما حدود 13 یا 14 تیم ملی داریم و برای همه در حال فعالیت هستیم، فوتبال ساحلی، فوتسال و ... از این جمله هستند اما حمایت‌ها هم باید باشد که ما همیشه در فدراسیون تنها درگیر مسائل سرمربی نشویم، به طور مثال مسائلی که مثلاً ما اگر ناهار نداشته باشیم بخوریم اینگونه مسائل باید دور هم حل شود و نباید به بیرون درز نکند. به عنوان مثال قضیه لباس‌هاست که خوب نبود به این صورت مطرح شد و اینگونه مسائل باید در داخل خود خانواده فوتبال برطرف شود.

وی در خصوص نقد خود به عملکرد فدراسیون گفت: در جام جهانی رسانه‌ها به خوبی از تیم حمایت کردند و بچه‌ها نیز به خوبی به وظایف‌شان عمل کردند و دیدیم که حدود 30 تا 40 درصد دوندگی بچه‌ها بهتر شد، ما باید به باشگاه‌ها بیشتر بپردازیم چرا که به این خودباوری رسیده‌ایم که می‌توانیم مقابل تیم‌های بزرگ بایستیم شاید قبل از جام جهانی این باور را نداشتیم، اگر لیگ و باشگاه‌ها را قوی‌تر کنیم و مربیان‌مان را نیز قوی‌تر کنیم می‌توانیم به موفقیت‌های بیشتری برسیم و آن موقع باید این سوال را از خودمان داشته باشیم که چرا نتوانیم به المپیک برویم؟ تیم ملی ما عملکردی داشت که باعث شد هجمه‌ها به فوتبال کمتر شود و ما باید حتماً نگاه‌مان از باشگاه به تیم ملی باشد و نه برعکس.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اگر قراردادی با کی‌روش امضا شود برای نظارت ایشان در تیم‌های پایه نیز بندی در نظر گرفته‌اید، گفت: در قرارداد اولیه که با کی‌روش داشتیم این امر را نوشتیم اما عملی نشد اما باز هم در قرارداد جدید به طور حتم با وی در خصوص تیم ملی امید صحبت خواهیم داشت تا برای این تیم هماهنگی لازم را داشته باشیم چراکه وینگادا نیز از دوستان قدیمی کی‌روش است و این دو می‌توانند همکاری خوبی با هم داشته باشند.

کفاشیان در این خصوص که برخی خبرنگاران با هزینه 41 میلیونی به برزیل رفته‌اند و آژانس مربوطه هیچ امکاناتی را هم به آنها نداده بود در حالیکه برخی آژانس‌ها با مبالغی پایین‌تر و امکانات کامل هواداران را برای تماشای بازی‌ها به برزیل فرستاده بودند، گفت: آژانس طرف قرارداد ما طی مراحلی تشریفاتی با سازمان جهانگردی انتخاب شد و مبالغ پرداختی به این آژانس نیز کاملاً مصوب شده است، این صحبت درست نیست و خبرنگاران با مبلغی حدود 28 میلیون به برزیل رفته‌اند و نه 41 میلیون.

وی در پاسخ به این سؤل که گفته می‌شود فدراسیون به آژانس مربوطه اعلام کرده که به ازای هر 5 تا 10 نفر یک نفر را نیز از فدراسیون با خود به جام جهانی ببرد، گفت: خیر اینگونه نیست ما به آژانس گفتیم که برای کسانی که می‌خواهند مثلاً مسئول 10 تا 20 نفر از اشخاص شوند و اینها از نیروهای خدماتی بودند؛ آن شخص را ما از فدراسیون بفرستیم و به همین صورت هم 5 نفر از فدراسیون به همراه آژانس به برزیل رفتند، ما از خبرنگار خودمان حدود 12 میلیون گرفتیم و از طرفی اجباری هم نکردیم که کسی به این تور بیاید و اگر هرکسی با توری ارزان‌تر از این رفته با ادله و مستندات بیاید و ثابت کند تا ما مابه‌التفاوت آن را بدهیم.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که رفتن به جام جهانی چه مزایایی برای فدراسیون داشت، گفت: همین‌که فوتبال ما در مسیر درست خودش قرار گرفته بسیار خوب است، مثلاً تبلیغات ما حدود 3 برابر شده است و ما باید این اجبار را در لیگ داشته باشیم که از بازیکنان جوان در تیم‌ها استفاده کنند و اینکه باید بخشی از پول‌های باشگاه‌ها در تیم‌های پایه آنها هزینه شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در این خصوص که گفته می‌شود شما انتظار داشتید که خبرنگاران از شما تعریف و تمجید کنند تا آنها را برای بازی‌های جام ملت‌های آسیا نیز ببرید، گفت: به هیچ وجه اینگونه نیست و من از خبرنگارانی که از مبلغ بالای تور برزیل شاکی هستند، درخواست می‌کنم که برای شفاف‌تر شدن این قضیه حتماً مستندات خود را ارائه دهند چرا که ما هنوز نیمی از مبلغ هزینه آژانس را به آنها نداده‌ایم و اگر احیانا تقلبی صورت گرفته بهتر است که مستندات به ما ارائه شود تا ما برای آن راهکاری داشته باشیم.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها