امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93269
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۵
تعداد بازدید: 117
بیست ودومین نمایشگاه قران کریم در حالی در باغ موزه دفاع مقدس کار خود را آغاز کرد که مدت زمان برپایی این نمایشگاه نسبت به دوره های قبل 10 روز کاهش ...

بیست ودومین نمایشگاه قران کریم در حالی در باغ موزه دفاع مقدس کار خود را آغاز کرد که مدت زمان برپایی این نمایشگاه نسبت به دوره های قبل 10 روز کاهش یافته و دقیقا در شب نزول قرآن کریم نمایشگاه قرآن پایان می یابد!

 

گروه فرهنگی پیروان موعود به نقل از جهان نیوز کاهش زمان برگزاری نمایشگاه قرآن در شرایطی اتفاق می افتد که معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد معتقد است کوتاه شدن روزهای نمایشگاه، طبق یک نظرسنجی خوب! اتفاق افتاده است. اما پیگیری ها نشان می دهد که این نظرسنجی نه توسط یک مرکز معتبر علمی بلکه توسط چند رسانه قرآنی انجام شده است. یعنی دقیقا جایی که براساس هیچ معیاری، نظرسنجی آن صحیح و معتبر نیست! 

حجت الاسلام حشمتی، معاون قرآنی وزیر در این رابطه به برنامه پیک بامدادی رادیو می گوید: این نظرسنجی توسط رسانه های قرآنی انجام گرفته است و نشان می دهد ۳۰ روز برای عوامل اجرایی سنگین بود و بازدهی کاهش یافته بود. البته نظرسنجی هایی هم بود مبنی بر اینکه نمایشگاه قرآن دائمی شود ولی جایی پیدا نکردیم!

اما فعالان قرآنی حاضر در دوره های مختلف نمایشگاه قرآن نظر متفاوتی از آقای معاون وزیر دارند. یک فعال بخش خصوصی می گوید:"زمان طلایی نمایشگاه قرآن ۱۰روز آخر است و تعداد مراجعه کننده نمایشگاه در این ۱۰ روز چند صد برابر مراجعات در روزهای اول است. به خصوص در شبهای قدر که این تعداد به چند ده هزار نفر می رسد."

فعال قرآنی دیگر معتقد است: "اتفاقا خستگی نمایشگاه بسیار شیرین است و بعد از آن حس خوبی داریم. هر چه به سمت انتهای نمایشگاه می رفتیم شیرینی آن بیشتر می شد. اتفاقا روزهای آخر خستگی ما را در می کرد. هر چه به سمت انتها می رفتیم منتظر تمدید نمایشگاه بودیم و جنب و جوش هم بیشتر می شد. فقط کسانی که متصل به بخش دولتی بودند از طولانی بودن نمایشگاه خسته می شدند و دوست داشتند هر چه زودتر نمایشگاه تعطیل شود. بخش خصوصی همیشه دوست داشتند ادامه پیدا کند. حتی گاهی آنقدر جمعیت زیاد بود که برای خروج مردم باید چراغها را خاموش می کردند تا مردم می رفتند." 

بنابراین گزارش و در شرایطی که معاون قرآنی وزیر ارشاد می گوید صرفه جویی در هزینه ها نیز یکی از دلایل کاهش زمان نمایشگاه است، باید به این نکته اذعان داشت که در مجموعه وزارت ارشاد مانند بسیاری از مراکز و سازمانها هزینه های هنگفت بی ثمر اتفاق می افتد که شاید صرفه جویی در این هزینه ها، ضروری تر از هزینه های نمایشگاه قرآن باشد. 

اما پاسخ وزیر ارشاد نیز در رابطه با کم شدن زمان نمایشگاه در گفتگو با خبرنگاران قابل توجه است. وزیر ارشاد معتقد است: "هر وقت دولت جدیدی می آید اینگونه نیست که قسم خورده باشد کارهای دولت قبلی را انجام دهد. بالاخره خودش فکر می کند، بر اساس سیاستهایی که دارد." جنتی می گوید: "شاید دوستان اینگونه تصور می کردند که بالاخره هر کس قرار است به نمایشگاه بیاید در این ۲۰ روز می آید، ضمن اینکه عموم نمایشگاه ها یک هفته تا ۱۰ روز است، چون ماه مبارک رمضان است دوستان ۱۰ روز هم اضافه کرده اند!"

قیاس مع الفارق جناب وزیر میان نمایشگاه های تجاری و صنعتی با نمایشگاه روحانی و معنوی قرآن کریم که هر ساله با استقبال مردم مواجه می شود به خوبی گویای نوع نگاه قرآنی وزارت ارشاد در دوره مسؤولیت وی بر این وزارتخانه است.

اظهارات تامل برانگیز جنتی در حالی عنوان می شود که عدم حضور وی در مراسم افتتاحیه مسابقات بین المللی قرآن کریم و محفل نورانی انس با قرآن کریم در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در ماه رمضان شائبه این نکته که "ظاهرا امور و فعالیتهای قرآنی در اولویت آقای وزیر نیست" را بیشتر می کند!
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها