امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93280
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه مشترک با دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه مشترک با دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید چرا آمار مبتلایان به ایدز از مردم پنهان می‌شود، گفت: بارها از طریق رسانه‌ها آمار دقیق مبتلایان به ایدز را اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: آمار دقیق مبتلایان به ایدز 27 هزار نفر است که معمولا این عدد ضربدر 4 می‌شود تا تعداد کلی مبتلایان مشخص شود چرا که بسیاری از مبتلایان با پنهان‌کاری خود را به مراکز درمانی معرفی نمی‌کنند.

وزیر بهداشت در مورد جلسه مشترک نیز، گفت: مقرر شد راهکارهای تدوین شده در عرصه درمان و پیشگیری طی دو هفته آینده مشخص شده و به صورت تفاهم‌نامه میان وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با موادمخدر به امضا برسد.

وی مهمترین مشکل وزارت بهداشت را مربوط به آسیب های روحی و روانی ناشی از اعتیاد عنوان کرد و گفت: این آسیب‌ها بسیار مخرب هستند و به دلیل مصرف مواد مخدر صنعتی درمان آنها بسیار پیچیده است.

قاضی‌زاده هاشمی با انتقاد از عملکرد معتادان و خانواده آنها گفت: این پیچیدگی بیشتر معلول بد رفتاری معتاد و گاهی خانواده‌های آنهاست.

وی همچنین تأکید کرد: مبنای جلسه امروز بیشتر مربوط به پیشگیری از شیوع ایدز در نقاط کشور بود و طبق بررسی‌ها مشخص شد کمپ‌های ترک اعتیاد یکی از مراکزی است که به علت تجمع معتادان بستر مناسبی برای شیوع ایدز به شمار می‌‌رود.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد راهکارهای مبارزه با شیوع ایدز تا دو هفته دیگر مشخص شود.

وی همچنین نسبت به افزایش انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی هشدار داد و گفت: مبارزه با ایدز نیازمند همکاری تمام قوا و دستگاه‌های نظام است چرا که یک برنامه کلی برای نظام به شمار می‌‌رود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها