امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93281
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 101
هومان لیاقتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به بروز پی‌درپی پدیده گرد و غبار در کلان‌شهر تهران، اظهارداشت: شرایط موجود می‌تواند ناشی از ...

هومان لیاقتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به بروز پی‌درپی پدیده گرد و غبار در کلان‌شهر تهران، اظهارداشت: شرایط موجود می‌تواند ناشی از عوامل متعددی باشد.

رئیس پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی افزود: نشست سفره‌های آب زیرزمینی از جمله علل بروز پدیده ریزگرد در این کلان‌شهر است.

وی ادامه داد: البته در این میان عوامل دیگری از جمله بهره‌برداری از معادن شن و ماسه اطراف تهران و همچنین فعالیت صنایع آلاینده موثر بوده است که باید در این زمینه اقدامات لازم به منظور ساماندهی این صنایع و معادن صورت گیرد.

لیاقتی با اعلام اینکه مهمترین عامل در بروز پدیده ریزگردها ناشی از عوامل خارجی از کشور عراق و عربستان است، گفت: البته طی روزهای اخیر ما شاهد ریزگردهای محلی در پایتخت بودیم.

رئیس پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه با بیان اینکه ریزگردها محصول بی‌احتیاطی‌های حاشیه تهران بوده است، ادامه داد: در این میان ساخت و سازهای بی رویه در پایتخت نیز یکی دیگر از عوامل تشدید این پدیده است.

لیاقتی خاطرنشان کرد: با توجه به جهت وزش باد و تخلیه نخاله‌های ساختمانی در جنوب‌غرب تهران، نخاله‌های ساختمانی نیز از دیگر عوامل موثر در افزایش ریزگردها در کلان‌شهر تهران است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها