امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93288
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۳۷
تعداد بازدید: 173
حجت‌الاسلام تیمور علی‌عسکری ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و کنونی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ...

حجت‌الاسلام تیمور علی‌عسکری ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و کنونی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در پاسخ به این سؤال که تا چه اندازه منویات رهبری در دانشگاه آزاد به خصوص در مباحث فرهنگی به صورت عملی اجرا می‌شود، اظهار کرد: دکتر میرزاده رئیس دانشگاه و دکتر طه هاشمی سال‌های سال و از گذشته تاکنون منویات رهبری معظم انقلاب را دنبال می‌کرده‌اند.

وی گفت: حواشی که طی چند روز اخیر ایجاد شده را جنجالی غوغاسالارانه و فتنه‌جویانه و مبنای آن را برخی خبرسازی‌ها می‌دانیم.

علی‌عسکری ادامه داد: هم جایگاه حراست و هم جایگاه معاونت فرهنگی در دانشگاه تعریف شده است و بخشنامه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص مشخص است و برای ما تعیین‌کننده خواهد بود.

وی گفت: منکر وجود برخی نابه‌هنجاری‌ها در دانشگاه نیستیم اما آن مرجعی که در نهایت باید در این خصوص رسیدگی کند کمیته انضباطی است و حراست‌ها در این زمینه مسئولیتی ندارند.

این مسئول ادامه داد: کمیته انضباطی به عنوان یک مرجع رسمی قانونی در دانشگاه انجام وظیفه می‌کند.

وی گفت: حراست‌ها در بحث برخوردهای فیزیکی و سخت‌افزاری اقدام می‌کردند که تأکید کردیم حراست دانشگاه در جایگاه تعریف شده خود عمل کند و تنها حراست اطلاعاتی، فرهنگی و فیزیکی را انجام دهند.

علی‌عسکری گفت: برخی مسائل باید از لحاظ قضایی پیگیری شود و در این خصوص شکایت‌هایی از حراست‌ها شده بود که بر مبنای آن‌ها چنین تصمیمی گرفته شد.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد گفت: برخی موارد به کمیته ارشاد و کمیته امر به معروف و نهی از منکر ارتباط دارد که از این پس دیگر حراست‌ها حق دخالت را ندارند.

وی با بیان اینکه با مسائل فرهنگی در جامعه نباید برخورد سیاسی کنیم و نباید مسائل فرهنگی را ابزار قرار دهیم، گفت: جریان اقتدارگرا که در بحث انتخابات کم آورد سعی کرد در این خصوص فضاسازی رسانه‌ای صورت دهد.

علی‌عسکری با بیان این که ما منطق داریم و آن هم بر مبنای عقلانیت و اصولگرایی و ارزش‌گرایی است، گفت: روش‌های فرهنگی ما با روش‌های برخی دوستان اقتدارگرا و افراطی متفاوت است.

وی گفت: اگر این رویه و رفتارهایی که چنین افرادی نسبت به آن اصرار دارند در طی بیش از 30 سال جواب می‌داد نیازی نبود که اکنون هیچ کدام از ما نگران وضع کنونی باشیم.

این مسئول در دانشگاه آزاد با طرح این پرسش که آیا شما بحث کشف حجاب رضاخانی که نسبت به دانشگاه آزاد از سوی عده‌ای بیان شده را قبول دارید یا خیر؛ تصریح کرد: به ما تهمت زدند که در دانشگاه کشف حجاب رضاخانی را در دستور کار قرار داده‌اید.

وی با اشاره به اینکه کشف حجاب رضاخانی در دانشگاه باید مصداق داشته باشد، تصریح کرد: چرا باید شعری گفته شود که در قافیه آن گیر کنند و ما اکنون مدعی هستیم که باید آن را ثابت کنند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد افزود: تساهل و تسامح در حوزه‌های فرهنگی در گذشته و در زمان اصلاحات صورت گرفته است کما اینکه افراط در دوره اصولگرایی و در دولت قبل صورت گرفته و ما هر دو را در دانشگاه آزاد نفی می‌کنیم.

علی‌عسکری خاطرنشان کرد: تساهل و تسامح از نوع وادادگی به غرب را نفی کرده و مبنای خود را بر عقلانیت گذاشته‌ایم.

لازم به ذکر است چندی پیش دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای حراست واحدهای دانشگاهی را از هرگونه مداخله در اجرای برنامه‌های مرتبط با موضوع عفاف و حجاب پرهیز داد.

انتهای پیام/2571/غ40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها