امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93301
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۱
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش ما دل آرامیم که عصر امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش ما دل آرامیم که عصر امروز (پنجشنبه) در هتل المپیک برگزار شد با اشاره به انتخابات 24 خرداد اظهار داشت: انتخابات 24 خرداد 92 فصل نوینی در تاریخ سیاسی کشور ایجاد کرد، دولت در شرایطی روی کار آمد که کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دچار مشکلات زیادی بود.

وی ادامه داد: از نظر اقتصادی فقط همین یک جمله بس که در سال 91 رشد کشور 8/6 درصد بود از نظر روابط خارجی با بسیاری از کشورما دچار نوعی سردی در روابط بودیم و تحریم‌هایی که به صورت ظالمانه به ما تحمیل شد از نظر فرهنگی نیز در کشور فضای انقباظی ایجاد شده بود که بسیاری ناامید از ابراز فکر و اندیشه خودشان بودند.

جنتی افزود: امروز با کسانی مواجه هستیم که با هر قدم ما در مسائل مختلف اظهار نگرانی و دلواپسی می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: کسانی که امروز ابراز نگرانی می‌کنند، در طول 8 سال گذشته مرتباً سیاست‌های دولت را توجیه می‌کردند و اما امروز از سیاست خارجی یا فرهنگی کشور ابراز نگرانی می‌کنند و ظاهراً در حال فرار رو به جلو هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از تصمیم‌هایی که امروز به آنها اعتراض می‌شود در گذشته گرفته‌ شده است یا در مورد کتاب‌هایی که در گذشته مجوز انتشار گرفتند و امروز منتشر شده داد و بیداد می‌کنند.

جنتی افزود: 12 کتاب از صادق هدایت در دولت نهم مجوز چاپ گرفت و در این دولت هیچ‌کدام از کتاب‌های صادق هدایت تجدید چاپ نشده است یا در دولت نهم و دهم در برخی مطبوعات توهین‌های فراوانی به مقدسات صورت می‌گرفت ولی امروز به کوچکترین موضوعی فریاد می‌زنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز دولت تلاش کرده است که کرامت و منزلت انسان‌ها حفظ شود، اظهار داشت: اگر صاحب فکر و اندیشه‌ای هستید که می‌توانید آن را بنویسید و یا حتی بگویید دولت این فضا را برای همه سلیقه‌ها ایجاد کرده است. به عنوان مثال در دولت قبل در جشنواره‌های مختلف افراد با سلیقه‌های خاص حضور داشتند اما امروز دولت فضا را برای همه فراهم کرده است.

وی تاکید کرد: در طی 10 ماه گذشته کارهایی انجام شده که امید را در بین اصحاب فکر و اندیشه به وجود آورده است.

جنتی گفت: در سال گذشته لیست 50 انتشاراتی اعلام شد که نباید در نمایشگاه کتاب شرکت می‌کردند. رویه‌های صورت گرفته در گذشته به کنار گذاشته شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مقاله انتقادی‌اش در روزنامه ایران اظهار داشت: بعد از همایش دلواپسان من مقاله‌ای را در روزنامه ایران نوشتم مبنی بر اینکه ما هم نگرانیم اما نگرانی ما با نگرانی شما متفاوت است، شما نگران این هستید که چرا یک خانم در شهر ساپورت پوشیده ما هم معتقدیم که باید دولت در این زمینه روش‌هایی را برای اصلاح در پیش بگیرد اما نگرانی ما نگرانی وضع اقتصادی و جوانان است که با مشکل ازدواج، مسکن و شغل درگیرند و این ام‌الفساد مشکلات شده است.
ادامه دارد...
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها