امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93323
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره مبارک زمر که در مدرسه حجتیه قم برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره مبارک زمر که در مدرسه حجتیه قم برگزار شد با اشاره به منزه بودن خداوند از هرگونه شرک و کفر ابراز داشت: او از تمام اشکالات پاک و منزه است و مبادا نباید برای او شریک یا فرزند قرار دهیم.

وی با بیان تفسیر کلمه احد و بیان ابعاد این صفت خداوند عنوان کرد: خداوند حتی از انتخاب ملائکه به عنوان فرزند خود مبراست و نسبت دادن ملائکه با خداوند نشانه جهل و گمراهی است.

این مرجع تقلید با برشمردن انواع معانی وحدت خاطرنشان کرد: خداوند واحد است و امکان حضور فرد دیگری در جایگاه و مقام او محال و غیر ممکن است.

سبحانی با بیان آیه‌ای از سوره نحل و اشاره به اینکه وظیفه و رسالت تمام انبیاء بیان و آموزش اصل توحید است گفت: خداوند صرف الوجود است و این ویژگی او قابل پذیرش تعدد و تکثیر نیست.

وی از وحدت نوعی با ویژگی کلی بودن آن به عنوان وحدت مخصوص انسان نام برد و یادآور شد: ما نمی‌توانیم این نوع از وحدت را به خداوند تبارک و تعالی نسبت دهیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: آیات اولیه سوره توحید به خوبی بیانگر یکتایی و بی‌نظیری خداوند است.

سبحانی با اشاره به استفاده کردن قرآن از کلمه قهار برای اثبات پذیرش یگانگی خداوند بیان داشت: خداوند پیروز و غالب است و این صفت او سبب می‌شود که نیاز به هیچ چیز یا فردی نداشته باشد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: مسیحیان و گروهی از اعراب خداوند را به داشتن فرزند انتخابی و یا حقیقی نسبت می‌دهند که این اقدام آنان تایید کردن اقدامات ظالمانه کافران در زمان جاهلیت و کشتن فرزندان خواهد بود.

وی در پایان متذکر شد: ما باید در مقابل این اقدامات جاهلانه ایستادگی کنیم و بصیرت مورد نیاز مردم را نسبت به این موضوع‌ها گسترش دهیم.

انتهای پیام/2258/ن30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها