امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93324
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، موسی‌الرضا ثروتی بعد از ظهر امروز در نشست با شماری از معاونان دستگاه‌های اجرای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، موسی‌الرضا ثروتی بعد از ظهر امروز در نشست با شماری از معاونان دستگاه‌های اجرای استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه مصوبات  سفر رهبری به استان در مجموع 1500 میلیارد تومان بار مالی را برای تحقق مصوبات داشت اظهار کرد: از این میزان اعتبار 300 میلیارد تومان سهم دفتر رهبری بود که تماماً تحقق یافته است.

وی افزود: بقیه اعتبارات اجرای مصوبات موضوع سفر رهبری به استان، مربوط به تعهدات وزارتخانه ها و اعتبارات استانی بوده که تاکنون به طور کامل تحقق نیافته است.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی با یادآوری اینکه اختصاص اعتبارات از سوی برخی وزارتخانه‌ها برای اجرای طرح‌های مصوبات سفر رهبری به استان قطره چکانی است اظهار کرد: این در حالی است که مجلس برای اجرای این طرح‌ها در استان از محل ردیف‌ها اعتبار گذاشته است.

وی همچنین ارتقای سطح تشکیلاتی دستگاه‌های اجرای استان با استان‌های مشابه را مورد تاکید قرار داد.

ثروتی تصریح کرد: اکنون برخی از دستگاه‌های استان به لحاظ نیرو و سطح تشکیلاتی با مشکلاتی مواجه هستند که نیازمند پیگیری استان و جذب نیرو دارد.

وی بخشی از این مشکلات را مربوط به استانداری دانست و گفت: جدای از پیگیری این موارد، استانداری برای اخذ مجوز ماده 215 برای برخی از طرح‌های استانی اقدامی جدی انجام نداده است.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه طرح استیضاح دو وزیر دیگر دولت در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد تصریح کرد: سئوال و استیضاح یکی از ابزارهای نمایندگان برای پیگیری حق مردم است.

ثروتی با بیان اینکه طرح استیضاح این وزرا در مجلس را امضا کرده‌ام بیان داشت: متأسفانه ما در استان به خاطر دفاع از حق مردم با تحریم‌های داخلی هم مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: اکنون پارک علم و فناوری در استان‌های مختلف با اختصاص زمین‌های مناسب اجرا شده است که از جمله در اصفهان 500 هکتار و یزد 100 هکتار به این امر اختصاص یافته است.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی با یادآوری اینکه در استان خراسان شمالی هم برای اجرای پارک علم و فناوری زمین مورد نیاز در حد 100 هکتار درخواست شد تصریح کرد: زمین مورد نیاز در ابتدا به 10 هکتار تنزل و در نهایت سه هکتار برای این منظور پیش‌بینی شد.

وی تصریح کرد: به همین خاطر از وزیر راه و شهرسازی در این زمینه سئوال خواهیم کرد که به چه دلیل در این باره سلیقه‌ای برخورد می‌شود و چرا در اصفهان و یزد این میزان اراضی و در خراسان شمالی کم‌ترین میزان زمین درخواستی اختصاص می‌یابد.

ثروتی ادامه داد: ما در گذشته ناگزیر بودیم که برای پیشبرد طرح‌ها برخی از مدیرانی که سر راه قرار داشتند را برداریم تا این طرح‌ها مثل سرمایه‌گذاری هماک که مصوبه دولت را هم داشت، اجرا شود.

وی با اشاره به سئوال خود از رئیس سازمان ملی زمین و مسکن به خاطر برخی محدودیت‌ها در اختصاص زمین برای طرح‌های دولتی گفت: به هر حال در این موارد نمی‌شود با قانون‌های من درآوردی برخورد شود.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی با یادآوری اینکه در سنوات گذشته 2 پارک علم فناوری برای استان تصویب شد افزود: یکی از این پارک‌های علم و فناوری برای دانشگاه دولتی و دیگر به صورت استانی مجوز گرفته شد که متأسفانه به خاطر اهمال کاری رئیس سابق دانشگاه بجنورد، مجوز آن لغو شد.

وی اضافه کرد: برای اخذ این مجوزها پیگیری‌های زیادی انجام شد لیکن به خاطر عدم پیگیری و عدم دلسوزی مسئولان مربوطه شاهد این هستیم که سهم دانشگاه بجنورد برای اجرای پارک علم و فناوری از لیست حذف می‌شود.

ثروتی همچنین با اشاره به برنامه  سئوال و استیضاح وزیر بهداشت و درمان گفت: متأسفانه طرح‌های زیادی در حوزه سلامت استان وجود داشته که در حال رکود بوده و به سرانجام نرسیده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان درمان بستر راز و بیمارستان 32 تختخوابی غلامان از جمله طرح‌هایی بوده که با گذشت چندین سال به نتیجه نرسیده است تصریح کرد: بخشی از این اهمال کاری به خاطر عدم پیگیری‌ها از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی وقت بود.

‌نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی وضعیت زیر ساخت‌های بهداشت و درمان در استان را هم به نسبت سایر استان‌ها ضعیف خواند و خاطر نشان کرد: باید وزارت بهداشت به طور جدی استان‌هایی چون خراسان شمالی را برای ارتقای شاخص‌های سلامت در اولویت قرار بدهد.

انتهای پیام/63002/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها