امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93328
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، جلیل جعفری‌بنه خلخال عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن و تجلیل از فعالان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، جلیل جعفری‌بنه خلخال عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن و تجلیل از فعالان این عرصه در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: باید فرآیندی که صندوق توسعه ملی در پرداخت تسهیلات با نرخ 16 تا حتی 19 درصد در پیش گرفته اصلاح کند چرا که هیچ جای قانون نیامده که این صندوق به عنوان بنگاه اقتصادی و بانک عمل کرده و سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی را در تنگنا بگذارد.

وی تصریح کرد: مجلس پیگیر این موضوع است تا به چه دلایلی صندوق توسعه ملی که باید تنها با کارمزد و به شکل قرض‌الحسنه تسهیلات پرداخت کند امروز به دنبال سودجویی است و می‌خواهد از این منبع پولی را به جیب بزند در حالی که حیطه اختیارات این صندوق کمک به توسعه کشور در بخش‌های مختلف است و به هیچ وجه حق ندارد بهره بالای بانکی گرفته و مردم را گرفتار کند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس از تقدیم لایحه جامع بخش صنعت و معدن به مجلس خبر داد و بیان کرد: امیدواریم این لایحه در کمیسیون‌ها و صحن علنی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و با دقت نظر بیشتر تصویب شود.

جعفری‌بنه خلخال با بیان اینکه بخش تولیدی و صنعتی ما با معضلات بسیار زیاد دست و پنجه نرم می‌کند، ادامه داد: یکی از این مشکلات که مانع اصلی را به وجود آورده بهره بالای بانکی و بروکراسی پیچیده آنها در پرداخت تسهیلات است که داد سرمایه‌گذاران را درآورده است.

وی با بیان اینکه هیچ دولتی نیز توان مقابله با خودسری‌های بانک‌های عامل را ندارد، گفت: باید بانک‌ها ملزم شوند تا با نرخ سود تعیین شده تا سقف 12 درصد تسهیلات را پرداخت کنند.

جعفری‌بنه خلخال از زیرساخت‌های مورد نیاز و بسیار جدی در بخش صنعت و معدن را زیرساخت انرژی، راه، راه آهن و همچنین آب، برق، گاز و ارتباطات اعلام کرد و افزود: تمام تلاش ما بر این است تا با تأمین این زیرساخت‌ها که جز الزامات توسعه صنعتی است به شکل واقعی تحولات اتفاق بیفتد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، عضو کمیسیون انرژی مجلس توسعه استان را نیازمند حضور صنایع عظیم و گسترده بیان کرد و ادامه داد: نمونه این واحد صنعتی پتروشیمی اردبیل است که باید در تأمین خوراک آن و همچنین زیرساخت‌هایی همچون راه آهن و راه اصلی مواصلاتی اقدام جدی را انجام داد.

این نماینده مجلس تأمین انرژی را در تأسیس و راه‌اندازی صنایع بزرگ یکی از الزامات جدی بیان کرد و گفت: برخلاف مصوبه سفرهای دولت قبلی خط و انتقال 32 اینچی گاز از میانه به اردبیل هنوز عملیاتی نشده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تا زمانی که در این استان زیرساخت راه، راه آهن و تقویت ناوگان هوایی انجام نشود امکان حضور سرمایه‌گذاران و تلاش مثبت آنها در این مسیر امکان‌پذیر نیست.

جعفری‌بنه خلخال مشکل دیگر واحدهای تولیدی را نیاز مبرم به نقدینگی و سرمایه در گردش بیان کرد و ادامه داد: سیستم بانکی کشور امروز مریض است و ادامه فعالیت آنها با پرداخت تسهیلات با بهره 29 درصد در معرض آسیب جدی است که باید فرآیند خود را اصلاح کنند.

انتهای پیام/62006/ش40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها