امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93345
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایون هاشمی در حاشیه جلسه امروز ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به کمپ ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایون هاشمی در حاشیه جلسه امروز ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به کمپ تعطیل شده شفق گفت: این کمپ پس از استانداردسازی که با کمک دستگاه‌های دولتی در حال انجام است بازگشایی می شود.

وی همچنین به وجود 800 کمپ ترک اعتیاد مجاز در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر راه‌اندازی مراکز توانمندسازی بیماران ترک اعتیاد است که تاکنون 4 مرکز در تهران و یک مرکز نیز در کرج به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه مراکز توانمندسازی، بهره‌‌وری را افزایش می‌دهد، گفت: بسیاری از معتادان سرپرست خانواده نیز هستند و ما قصد داریم به آنها حرفه‌آموزی کنیم تا پس از ترک اعتیاد برای تأمین معاش خود و خانواده توانمند شده باشند.

وی به اختصاص 10 درصد از بودجه سازمان در مشارکت‌های مردمی و 5 درصد منابع کشوری این سازمان به امر حمایت از بهبودیافتگان اشاره کرد و گفت:‌ رقم قابل توجهی به صورت وام بلاعوض در اختیار بهبودیافتگان قرار می‌گیرد.

هاشمی از بیان رقم این وام خودداری کرد و گفت:‌ برای هر مرکز توانمندسازی مبلغ 500 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی در واکنش به انتقادهای نیروی انتظامی مبنی بر کمبود کمپ‌های ترک اعتیاد گفت: از سال 91 کار تأسیس کمپ‌های مجاز سرعت گرفت و اکنون بیش از 800 کمپ مجاز در کشور فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی در مورد تبلیغات درمان‌های سریع اعتیاد هشدار داد و گفت: ترک اعتیاد درمان سریع ندارد و آنچه تبلیغ می‌شود مربوط به پاکی مختصر معتادان است.

وی تأکید کرد: ترک اعتیاد نیاز به تبلیغات ندارد و مردم نیز می‌توانند جهت اطمینان از مجاز بودن این مراکز از دستگاه‌های مربوط استعلام کنند.

هاشمی تأکید کرد‌: در گذشته شکایت‌هایی از این مراکز غیرمجاز داشتیم و اکنون نیز بازرسی سازمان بهزیستی رسیدگی به این شکایت‌ها را در دستور کار خود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها