امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93350
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمود گلزاری ظهر امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری خراسان رضوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمود گلزاری ظهر امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد؛ اظهار کرد: ایران جزو جوان‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود که دارای جوانان بین 14 تا 30 سال است.

وی با اشاره به 24 میلیون جمعیت جوان کشور که شامل نوجوانان و جوانان هستند؛ افزود: این جمعیت از توانایی جسمی و قدرت ذهنی برخوردار است و با توجه به اینکه تمامی کشورهای جهان دوره جوانی را نیروی بالفعل و دارای توان جسمی بالا، امید به زندگی و استقلال می‌دانند لذا استفاده و توجه به این ظرفیت بالا در کشور دارای اهمیت ویژه‌ای است.

گلزاری با بیان اینکه تمام اقدامات جهان توسط جوانان صورت گرفته و می‌گیرد و نگاه به جوان نباید نگاه جوان غافلی باشد؛ گفت: اگر به جمعیت 24 میلیونی جوان کشور توجه شود توسعه کشور محقق خواهد شد و اگر غیر از این باشد شاهد آسیب‌ و ناهنجاری‌‌های اجتماعی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: از اکنون تا 10 سال آینده ایران از پنجره طلایی جوانان برخوردار خواهد بود که تا 40 سال آینده چنین موقعیتی تکرار نمی‌شود و توجه به این پنجره طلایی و جوانانی با تحصیلات عالی، ایران را به پیشرفتهای مطلوبی خواهد رساند.

گلزاری با اشاره به اینکه با وجود تمامی آسیب‌ها بر سر راه جوانان بنیه کشور به لحاظ نجابت و صداقت بسیار قوی، حیا و عفت و پاکدامنی در ایران موجود و دارای قومی نجیب، خوب و مقاوم هستیم؛ افزود: فعالیت‌های علمی‌فرهنگی قوی تاریخ اسلام در ایران به وقوع پیوسته است.

وی با تأکید بر اینکه جوانان مانند محیط زیست به شمار می‌روند و نیازمند حفاظت هستند؛ گفت: در برنامه‌ریزی برای جوانان باید آسیب‌ها  شناخته شده و  تحقیق، آمار، اطلاعات، هماهنگی و... مد نظر قرار گیرد و این رسالت  بر عهده ستاد ساماندهی امور جوانان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: مشاوره‌های قبل و پس از ازدواج، تأسیس سایت‌های درست همسریابی، کلینیک کنترل خشم و... پس از تهران در دستور کار است تا در مشهد راه‌اندازی شوند.

وی همچنین در خصوص اوقات فراغت برای جوانان و نوجوانان گفت: اوقات فراغت باید اختیاری و لذت‌بخش بوده و امید، نشاط، شادابی، افزایش هویت و مهارت‌های اجتماعی را برای جوانان به همراه داشته باشد و ستاد ساماندهی امور جوانان استان در این مسئله نقش مهمی را داراست.

گلزاری با تأکید بر اینکه باید در امور جوانان بودجه‌ها، امکانات، نیروی انسانی و متخصصین و... مدیریت شوند و تمامی دستگاه‌های ذیربط هماهنگ عمل کنند؛ تصریح کرد: وام بانکی ازدواج جوانان در کشور دچار مشکل شده و استا‌نها باید خود با تعامل با بانک‌ها و نهادهای مربوط تسهیلات ازدواج جوانان را فراهم کرده و خیرین ازدواج را فعال و یک مجمع استانی راه‌اندازی کنند.

وی در خاتمه بیان کرد: از مشارکت جوانان در فعالیت‌های اجتماعی استفاده کنید و امکانات را در اختیار بخش جوانان قرار دهید زیرا دولت جدید بر خلاف دولت قبل که جوان‌فریب بود، جوان‌باوری دارد.

انتهای پیام/70020/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها