امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93358
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد رجبعلی لباف‌خانیکی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری خراسان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد رجبعلی لباف‌خانیکی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد در خصوص اوقات فراغت جوانان اظهار کرد: حوزه میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیشترین سهم را در پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان دارد که با فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌توان اقدامات مطلوبی به انجام رساند.

وی با اعلام اینکه بازدید موزه‌ها را در سال جاری برای دانش‌آموزان رایگان اعلام کرده‌ایم افزود: طی تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش راهنمایانی در اختیار تورهای دانش‌آموزی قرار داده‌ایم تا آنان با آثار تاریخی بیشتر آشنا شوند.

لباف‌خانیکی همچنین از کارگاه‌های آموزشی صنایع دستی در دو محل خانه ملک و مصلی مشهد برای دانش‌آموزان، آمادگی پذیرش دانش‌آموزان در کتابخانه‌های مشهد، آرامگاه فردوسی و آرامگاه نادری مشهد خبر داد و گفت: در آرامگاه فردوسی نیز کانون هنری شاهنامه و کودک برای استفاده دانش‌‌آموزان دایر است.

وی ادامه داد: برای ایجاد رویکرد جوانان در روستاها و شهرستان‌ها نسبت به آثار تاریخی، انجمن دوستداران میراث فرهنگی در روستاها و شهرستان‌ها وجود دارد تا جوانان شرایط فعالیت را داشته باشند زیرا مباحث  میراث فرهنگی  به لحاظ مادی و معنوی، می‌تواند در صورت ساماندهی و فرهنگ‌سازی نقش مهمی را در اوقات فراغت جوانان و نوجوانان ایفا کند.

*سن امید به زندگی در خراسان رضوی 3 سال کمتر از میانگین کشوری است

در ادامه این جلسه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی نیز اظهار کرد: اوقات فراغت منحصر به تابستان و مقطع سنی خاصی و تنها متعلق به پسران نیست و اداره کل ورزش و جوانان تنها نهاد متولی امور جوانان نبوده و این مسئله هماهنگی بین بخشی تمام دستگاه‌ها را می‌طلبد.

زهرافرشته حسین‌زاده سلجوقی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه‌های اوقات فراغت باید فراگیر و هدفمند باشد و به نشاط جوانان در این کلاس‌ها توجه کافی شود؛ گفت: سلامت جسمی و روحی دختران باید در برنامه‌های اوقات فراغت  مدنظر باشد.

وی افزود: متأسفانه سن امید به زندگی زنان در خراسان رضوی سه سال کمتر از میانگین کشوری است و در این راستا باید به اوقات فراغت به عنوان اجتماع درمان‌مدار توجه شود.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این جلسه از فعال‌تر شدن یک هزار و 500 کانون فرهنگی‌هنری سطح استان در اوقات فراغت تابستانی جوانان خبر داد و اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه عترت و قرآن در 14 شهرستان استان، تلاوت قرآن در مساجد، نمایشگاه‌های کتاب و ... از جمله فعالیت‌های فرهنگی برای جوانان در سطح استان است.

حسین اکبری همچنین از فعالیت انجمن‌های هنری‌آموزشی، سینمایی و ... در سطح استان برای جوانان خبر داد و گفت: در اوقات فراغت جوانان باید به غنی‌سازی این اوقات بپردازیم و با استفاده از اعتبارات موجود زمینه فعالیت جوانان را فراهم کرده تا از ظرفیت جوان کشور بهره‌مند شویم.
انتهای پیام/70020/ش30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها