امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93387
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «مصری الیوم»، امروز و همزمان با سالروز برکناری «محمد مرسی» از ریاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «مصری الیوم»، امروز و همزمان با سالروز برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر، حامیان اخوان خواستار تظاهراتی تحت عنوان «روز خشم» در سراسر مصر شده‌ بودند.

تا کنون با وجود اینکه وزارت کشور مصر اعلام کرده بود که تدابیر شدید امنیتی برای مقابله با معترضان اتخاذ کرده است، در نقاط مختلف مصر از جمله قاهره و اسکندریه تجمع‌هایی صورت گرفته است.

نیروهای پلیس در اسکندریه ۴۰ نفر از معترضان را به اتهام اغتشاش تا کنون بازداشت کرده‌اند. درگیری‌های دیگری در منطقه الزیتون در قاهره نیز میان نیروهای امنیتی و با معترضان در جریان است.

در همین راستا حامیان اخوان المسلمین اعلام کردند که در درگیری‌های امروز نیروهای امنیتی با معترضان تا کنون ۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند این در حالی است که وزارت بهداشت مصر اعلام کرده هنوز گزارشی در این زمینه دریافت نکرده است.

نیروهای امنیتی وابسته به وزارت کشور مصر به صورت گسترده در اطراف میادین اصلی قاهره تجمع کرده‌اند و حامیان اخوان وعده داده‌اند که وارد میدان رابعه العدویه خواهند شد.

رسانه‌های مصری از انفجار یک بمب دست‌ساز در اسکندریه خبر داده‌اند که تلفاتی به همراه نداشته است.
انتهای پیام/ب 
برچسب ها:
آخرین اخبار