امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93388
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، «یربولات دوسایف» وزیر اقتصاد و برنامه‌ریزی بودجه قزاقستان در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که مبلغ 2.7 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، «یربولات دوسایف» وزیر اقتصاد و برنامه‌ریزی بودجه قزاقستان در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که مبلغ 2.7 میلیارد دلار برای تأمین رشد اقتصادی این کشور در سال 2014 اختصاص یافته است.

وی همچنین افزود: پس از تصحیح نرخ ارز ملی، اقداماتی برای توقف روند تورم در دوره برنامه‌ریزی شده اتخاذ شده است که میزان تورم را در پایان پنج ماه نخست سال جاری به 4.5 درصد رسانده است.

دوسایف در ادامه به بررسی نتایج نقشه‌راه دولت قزاقستان برای مهار تورم و تأمین مواد غذایی کافی در مناطق این کشور پرداخت.

وی اعلام کرد که از مبلغ 2.7 میلیارد دلار مذکور 544.9 میلیون دلار برای حمایت از تولید، 1.3 میلیارد دلار برای بهبود و ارتقاء بخش بانکی و 817.3 میلیون دلار برای اجرای پروژه‌های مربوط به توسعه صنعتی و نوآوری اختصاص داده شده است.

وزیر اقتصاد قزاقستان همچنین اظهار داشت: همزمان بانک‌های بین‌المللی سرمایه‌گذاری مشترک در برنامه‌های اولویت‌دار مربوط به توسعه و سرمایه‌گذاری در صنایع کلیدی اقتصادی این کشور را نیز تأمین خواهند کرد.

دوسایف در پایان ضمن تأکید بر اجرایی شدن برنامه همکاری این کشور و بانک‌های بین‌المللی در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک در سال‌های 2014- 2016، گفت: حجم کلی سرمایه‌گذاری مشترک در این زمینه حدود 7.5 میلیارد دلار خواهد بود.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها