امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93403
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری  فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام آمریکایی که در مذاکرات 1+5 با طرف ایرانی حضور دارد، می‌گوید که ایرانی‌ها در مذاکره جدی‌اند ...

به گزارش خبرگزاری  فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام آمریکایی که در مذاکرات 1+5 با طرف ایرانی حضور دارد، می‌گوید که ایرانی‌ها در مذاکره جدی‌اند ولی هنوز اختلافات عمده‌ای میان آنها و 1+5 وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر طرفین به شدت مشغول کار بر روی یافتن یک راه حل برای پرونده هسته‌ای ایران هستند.

وی افزود: توان غنی‌سازی ایرانی‌ها در طی دوره توافق میبایست محدود باشد ولی پس از انقضای دوره توافق، انتخاب به عهده ایرانیان خواهد بود.

این مقام ارشد آمریکایی گفت: ایرانیان در انتهای توافق باید توان غنی‌سازی کم تری نسبت به حال حاضر داشته باشند.

راکتورهای تولید برق نیاز به میزان اورانیومی دارد که در مقیاس صنعتی غنی سازی شده باشد و این مورد در حال حاضر مدنظر ما نیست و ایرانی‌ها هم الان چنین توانی ندارند.

وی به نقل از «جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان گفت: پیشنهاد هسته‌ای ما (ایرانیان) حداکثری ولی منطقی است و ما پیشنهادهای متعددی را روی میز گذاشته‌ایم.

این مقام آمریکایی گفت: اگر ایرانیان خواستار رسیدن به توافق نهایی با 1+5 هستند باید غنی‌سازی در مقیاس صنعتی را تا پایان دوره توافق متوقف کند.

وی گفت: از نظر ما ایرانیان تنها می توانند چند هزار سانتریفیوژ برای تأمین سوخت راکتورهای تحقیقاتی داشته باشند و نه سانتریفیوژهای بیشتر برای تأمین نیاز رآکتورهای تولید برق.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها