امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93406
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی وزارت دارایی افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی وزارت دارایی افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: این وزارتخانه با همکاری تاجران بیش از 10 میلیون افغانی به مهاجران وزیرستان شمالی در شرق افغانستان کمک توزیع کرده است.

بر اساس این اطلاعیه، این کمک‎ها شامل برنج، شکر، روغن، پتو، چادر بوده است.

وزارت دارایی افغانستان از جامعه جهانی خواستار توجه به مهاجرین وزیرستان شمالی در افغانستان شد.

در نتیجه نزدیک به 2 هفته‌ عملیات ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی این کشور به گزارش سازمان ملل متحد 75 هزار از ساکنان این مناطق به خاک افغانستان پناه آورده‌اند.

حامد کرزی قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را امضا کرد

قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم که خردادماه سال جاری به تصویب پارلمان و مجلس سنای افغانستان رسیده بود، از سوی حامد کرزی رئیس‌جمهور این کشور به امضا رسید.

اصابت 2 موشک به فرودگاه نظامی کابل

«محمدیعقوب رسولی» رئیس فرودگاه کابل در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت: تا هنوز مشخص نیست که 2 موشک چگونه و توسط چه کسانی بسوی فرودگاه نظامی کابل پرتاب شده است.

به گفته رسولی، بر اثر اصابت این موشک‎ها بخشی از تجهیزات مربوط به بالگرد‎های این فرودگاه آتش گرفت که توسط آتش‎نشان‌ها خاموش شد.

وی افزود: تا هنوز تلفات ناشی از این رویداد مشخص نشده است.

از سوی دیگر، «حشمت الله استانکزی» سخنگوی پلیس کابل گفت: 2 موشک به انبار نگهداری تجهیزات مربوط به هواپیماها اصابت کرد اما تلفات جانی در پی نداشت.

این در حالی است که طی چند شب گذشته، چندین موشک به سوی فرودگاه بین‌المللی کابل پرتاب شده است.

همچنین روز گذشته نیز یک فرد انتحاری مواد منفجره خود را به خودروی حامل سربازان ارتش در شهر کوبید منجر به کشته و زخمی شدن 25 نفر شد.

کشته و زخمی شدن 10 کودک در غرب افغانستان

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: بر اثر انفجار مین در منطقه «گلران» ولایت «هرات» در غرب این کشور 2 کودک کشته و 8 نفر دیگر زخمی شدند.

بر اساس این اطلاعیه، مین در میدان بازی کودکان جاسازی شده بود و هنگامی که آن‌ها سرگرم بازی بودند منفجر شد.

از سوی دیگر، سازمان ملل نیز در گزارش خود از افزایش 30 درصدی تلفات کودکان د افغانستان خبر داد.

کشته و زخمی شدن 56 شبه‎نظامی طالبان در نقاط مختلف افغانستان

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد: در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولایت‎های «کنر»، «قندوز»، «بدخشان»، «بلخ»، «زابل»، «غزنی» و «هلمند» در 24 ساعت گذشته 31 شبه‎نظامی طالبان کشته، 25 نفر زخمی و 6 نفر دیگر دستگیر شدند.

بر اساس این اطلاعیه، در این عملیات‎ها تعدادی جنگ افزار سبک و سنگین نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

فارع التحصیلی 140 پلیس از یک مرکز آموزشی در شمال افغانستان

«عبدالرحمن اوقتاش» فرمانده یک مرکز آموزشی پلیس در منطقه شمال افغانستان در گفت‎وگو با رسانه‎ها اظهار داشت: حدود 140 پلیس از این مرکز فارغ‌التحصیل شدند که برای تأمین امنیت 9 ولایت شمالی ایفای وظیفه خواهند کرد.

به گفته اوقتاش،  این مرکز آموزشی پلیس در 3 سال گذشته بیش از 9 هزار پلیس را آموزش داده است که 175 نفر از آن‌ها را زنان تشکیل می‌دادند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها