امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93419
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
حجت‌الاسلام جواد عظیمی ‏امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: امسال ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ 400جلسه تفسیر قرآن کریم در 400 مسجد استان قم با محوریت ...

حجت‌الاسلام جواد عظیمی ‏امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: امسال ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ 400جلسه تفسیر قرآن کریم در 400 مسجد استان قم با محوریت سبک زندگی اسلامی در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

وی‌ با بیان اینکه طرح تفسیر موضوعی قرآن کریم که‌ با محوریت سبک زندگی اسلامی و با استناد به جزوه‌ای که به ائمه جماعات داده شده است‏‏ اجرا خواهد شد،‏ افزود: در این جلسات، تفسیر سوره‌های مبارکه حجرات و لقمان هم ارائه خواهد شد.

رئیس دارالقرآن کریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: تفسیر این دو سوره در قالب مسابقه در بین شرکت‌کنندگان برگزار شده و در پایان نیز از نفرات برتر تقدیر خواهد شد.

وی تصریح کرد: 450 کلاس آموزش روخوانی، روانخوانی قرآن کریم و صحت قرائت نماز در مساجد،‏ ‏هیئت‌های مذهبی،‏‏ مؤسسات قرآنی و همچنین خانه‌های قرآن شهری در طول ماه مبارک رمضان و ایام تابستان برگزار می‌شود.

عظیمی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم که حداقل 9 هزار نفر را در این کلاس‌ها زیرپوشش آموزش روخوانی، روانخوانی،‏‏‏‏‏ صحت قرائت نماز و همچنین مفاهیم قرآن کریم قرار دهیم‏.‏

وی عنوان کرد: برگزاری 50 کلاس حفظ موضوعی قرآن کریم با محوریت سوره مبارکه لقمان، حجرات و آیات دیگری که مربوط به سبک زندگی اسلامی است از دیگر برنامه‌هایی است که پیش‌بینی می‌کنیم در این طرح نیز نزدیک به هزار نفر را بتوانیم زیرپوشش قرار داده و آموزش دهیم.

رئیس دارالقرآن کریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزاری برنامه‌های با قرآن در رمضان را از دیگر برنامه‌های دارالقرآن کریم اعلام کرد که در مناطق روستایی و با همکاری روحانیون مستقر و اداره‌کل امور روستایی و شوراهای استانداری برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح در قالب آموزش روخوانی، ‏روانخوانی، حفظ و مفاهیم جزء سی قرآن کریم در تمام روستاهای تابعه استان قم برگزار خواهد شد.

عظیمی اضافه کرد: در ادامه اجرای این طرح همچنین مسابقاتی را ویژه روستاییان در رشته‌های حفظ، قرائت و مفاهیم برگزار خواهیم کرد و به نفرات برتر هدایایی اهداء خواهد شد.

وی برگزاری دوره‌های تربیت معلم ‏و متخصص قرآن کریم و صدور مجوز بیشتر برای مؤسسات و خانه‌های قرآن شهری را از عناوین فعالیت‌های مهم این نهاد در طول ایام ماه مبارک رمضان و تابستان برشمرد.

انتهای پیام/2258/ر30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها