امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9342
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۵
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کنستانتین بریویلین" نائب رئیس سرویس فدرال روسیه در زمینه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کنستانتین بریویلین" نائب رئیس سرویس فدرال روسیه در زمینه همکاری‌های نظامی-فنی امروز اعلام کرد که این کشور تمامی قراردادهای مربوط به تحویل تسلیحات تدافعی به جمهوری عربی سوریه را دقیقا بر اساس شروطی که منعقد شده‌اند، مورد اجرا قرار می‌دهد.

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگاران که روسیه چه زمان تحویل سلاح و تجهیزات نظامی به سوریه، بر اساس قراردادهای امضاء شده قبلی را به پایان خواهد رساند، گفت: تحویل این تسلیحات دقیقا بر اساس زمان و شرایط قراردادها انجام شده و روسیه به اجرای تعهدات خویش در این رابطه کاملا پای‌بند است.

این مقام روس افزود: قراردادهای امضاء شده در این خصوص، یکی نیستند و موضوع بر سر چندین قرارداد است، ولی حتی در یک قرارداد هم می‌شود که زمان‌های اجرای متعدد ذکر شده باشد.

وی یادآور شد: در حال حاضر مشکلی در رابطه با ارسال تسلیحات تدافعی و فناوری‌های نظامی به سوریه وجود ندارد، بر اینکه سازمان ملل محدودیتی در این رابطه قرار نداده است.

هفته گذشته رسانه‌های گروهی خبر دادند که روسیه ظاهرا محموله‌هایی از سامانه‌های دفاع ضد موشکی مدرن را به سوریه ارسال کرده است. بعد از انتشار این خبر، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر تاکید کرد که این کشور با وجود ارسال تسلیحات نظامی تدافعی به سوریه، به تمامی تعهدات بین المللی خویش پای‌بند است و هرگز پنهان نکرده که بر اساس قراردادهای قبلی همچنان به دولت سوریه تسلیحات تدافعی تحویل می‌دهد و این مسئله توازن نظامی در منطقه را بهم نمی‌زند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها