امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93433
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون «العربیة»، «اسامه النجیفی» رئیس سابق پارلمان عراق طی سخنانی کوتاه از پس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون «العربیة»، «اسامه النجیفی» رئیس سابق پارلمان عراق طی سخنانی کوتاه از پس گرفتن نامزدی خود برای رقابت به منظور تصدی دوباره ریاست پارلمان این کشور خبر داد.

در سخنان النجیفی آمده است: با عنایت به سه حقیقت و به منظور قدردانی از اقدامات و مواضع شرافتمدانه شرکای (سیاسی) در راستای نجات روند سیاسی (کشور)، کناره گیری خود از کاندیداتوری ریاست پارلمان عراق در دوره جدید را اعلام می‌کنم. این سه حقیقت عبارتند از: نخست اینکه وطن جز توسط مردانش ساخته نمی‌شود و تاریخش جز توسط افراد ثابت قدم بر ارزش‌های والایش نگاشته نمی‌شود. دومین حقیقت اینکه در تحولات تاریخی جوهر مردان مشخص می‌شود و سوم آنکه خارج ساختن عراق از محنت دردناک جاری نیازمند جانشفانی‌های بزرگ است.

النجیفی در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد: وقت برداشت نتایج تلاش‌هایمان فرا رسیده و موضوع تغییر به خواسته‌ برخی از شخصیت‌های مهم و فعال ائتلاف ملی و ائتلاف کردستانی تبدیل شد. به گونه‌ای که آقای نوری المالکی دریافت که چاره‌ای جز کاندیداتوری فرد جدیدی برای نخست وزیری وجود ندارد. لذا موضوع خارج شدنش از نخست وزیری و عدم کاندیداتوری‌اش برای سومین دوره را به موافقت من بر عدم کاندیداتوری برای ریاست پارلمان جدید ربط داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها