امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93434
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 25
سعید الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

سعید الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون جلسه روز گذشته با معاون فرهنگی وزیر ارشاد اظهار داشت: در جلسه‎ای که با حضور آقای سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد، مجتبی سلطانی احمدی مشاور وزیر ارشاد در امور جوانان و مسعود معمار مدیرکل طرح‎های عمرانی وزارت ارشاد و اینجانب در سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور سردار سرتیپ پاسدار مرتضی قربانی و معاونین ایشان برگزار شد محورهای مختلف همکاری وزارت ارشاد با سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این جلسه سردار قربانی به شرح تاریخچه تأسیس و اقدامات صورت گرفته در جهت راه اندازی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخت و ابراز امیدواری کرد با همکاری ارگان‎ها و سازمان‎های مختلف و حضور مؤثر و فعال اهالی فرهنگ و هنر شاهد راه اندازی موزه ظرف 4 الی 5 سال آینده باشیم.

الفتی افزود: در این جلسه مقرر شد وزارت ارشاد در دو حوزه به سازمان موزه کمک کند. حوزه اول مستندسازی نقش بخش‎های مختلف وزارت ارشاد و اهالی فرهنگ و هنر در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است تا بر اساس آن موزه به تجسم‎سازی بپردازد. حوزه دوم نقش راهبری و به‎کارگیری توانمندی‎های اهالی فرهنگ و هنر در طراحی و ساخت محتوای موزه است. زیرا استفاده از توان و تخصص هنرمندان بومی و داخلی یکی از رویکردهای سازمان موزه در ساخت آن است.

نماینده وزارت ارشاد در سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عنوان کرد: در این جلسه دکتر سلطانی نیز به شرح اقدامات صورت گرفته توسط وزارت ارشادر در فاز صفر پرداخت و نقش سازمان موزه را در زنده نگه داشتن یاد و خاطره و اهداف شهیدان راهبردی دانست. پس از آن دکتر صالحی ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته به بیان اهمیت راه‎اندازی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد. ایشان در این جلسه خاطر نشان کرد که راه اندازی این موزه در آشنایی و فهم عمیق نسل سوم و چهارم با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مؤثر است.

وی ادامه داد: آقای صالحی معتقد است مبارزان انقلاب اسلامی و رزمندگان دفاع مقدس وظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند، از این‎رو  باید کاری در خور شأن آنان انجام گیرد. ایشان قول داد جلسات کارشناسی و همیاری را با بخش‎های مختلف ارشاد جهت همکاری با سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار کند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها