امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93438
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 25
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص برنامه‌ها و ...

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص برنامه‌ها و اولویت‌های کاری در سال جاری اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید در دوره اول متوسطه بحث اجرای مطلوب برنامه درسی پایه هشتم را در پیش داریم که از اولویت‌های کاری‌مان است.

وی ادامه داد: با توجه به تجربه و ارزیابی‌ که از اجرای برنامه درسی پایه هفتم داشتیم کارگروهی تشکیل شده و تدارک لازم را برای اجرای مطلوب برنامه درسی پایه هشتم در نظر گرفتیم و همایشی نیز قبل از تعطیلات نوروز با معاونین آموزشی و گروه‌ها برگزار کردیم که این بُعد از مسئله برای آنها به خوبی تبیین شد.

زر‌افشان افزود: تدوین آیین‌نامه هدایت تحصیلی و آموزشی برای دوره اول متوسطه با توجه به استقرار ساختار «3ـ3ـ6» در دستور کارمان قرار گرفته است که آیین‌نامه‌های لازم باید تنظیم شود. 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به بحث مدیریت آموزشگاهی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در 600 مدرسه مدیریت آموزشگاهی اجرا ‌شد که قصد داریم در سال جاری تعداد مدارس تحت پوشش خودمان را افزایش دهیم تا با یک مدل ارتقای کیفیت بتوانیم شاهد کیفیت مدیریت آموزشگاهی در مدارس باشیم.

وی ادامه داد: در دوره اول و دوم متوسطه توسعه پژوهش‌سراها را در دستور کار داریم و در حال حاضر نیز 300 پژوهش‌سرای کشوری داریم که امیدواریم تعداد آن را به 400 پژوهش‌سرا برسانیم.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به شاخه فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای، کاردانش و افزایش خرید خدمت و برون‌سپاری برای شاخه کاردانش نیز از برنامه‌های دیگرمان است.

زر‌افشان به ساماندهی نیروی انسانی اشاره کرد و افزود: جلساتی در این خصوص برگزار شده است و امیدواریم نیروها را به شکل مطلوب‌تری ساماندهی کرده و از ظرفیت وجود همکاران استفاده بهتری کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها