امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9345
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۵
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «عاروتص شوع» در گزارشی به بررسی رویکردهای متناقض آمریکا در قبال مسائل مختلف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «عاروتص شوع» در گزارشی به بررسی رویکردهای متناقض آمریکا در قبال مسائل مختلف پرداخت و نوشت: بسیاری از نبود دخالت واقعی در قبال بحران فزاینده داخلی سوریه دچار سردرگمی شده‌اند. کشورهای‌ غربی هر روز با تصاویر خشونت و درگیری میان حامیان بشار اسد و مخالفان او روبرو می‌شوند.
علاوه بر این، احتمال دارد هر دو طرف از تسلیحات شیمیایی استفاده کنند که در این صورت، اوضاع وخیم‌تر می‌شود. با این حال، دخالت برای حل این اوضاع، بعید به نظر می‌رسد. این در حالی است که در ماجرای لیبی، آمریکا و متحدان آن وارد عمل شدند و به دخالت نظامی محدود دست زدند.

عاروتص شوع با اشاره به اینکه هدف از نگارش این متن، دفاع از دخالت‌های نظامی نیست، نوشت: هدف از نوشتن این مطلب انتقاد از سیاست خارجی بی‌ثبات آمریکا در قبال «نقض حقوق بشر» است؛ گروهی از واژگانی که به نظر می‌رسد به منافع نفتی غربی‌ها گره خورده است.

در این مطلب آمده است: هر چند میزان صادرات نفت و گاز سوریه به کشورهای اروپایی، میزان قابل توجهی است اما این میزان در قیاس با منابع نفتی عظیم لیبی، قابل قیاس نیست. از لحاظ جغرافیایی، سوریه سرزمین بیابانی لم‌یزرعی است که تهی از منابع طبیعی یا نفت است. شکل استعمارگرانه سیاست خارجی آمریکا در قبال سوریه مشخص نیست و دلیل آن مشخص است؛ نبود منافع نفتی واقعی در سوریه.

به نوشته این پایگاه خبری، سطح درگیری در لیبی با خشونتی که در سوریه در جریان است قابل مقایسه نیست. اکنون بیش از دو سال است که جنگ داخلی سوریه با خشونت فزاینده ادامه دارد و امکان استفاده از تسلیحات شیمیایی نیز وجود دارد، حقوق بشر به دست دو طرف نقض می‌شود اما هیچ اقدامی از سوی جامعه بین‌المللی برای دخالت در اوضاع این کشور دیده نمی شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها