امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93454
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 53
رسول جلیلی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار فناوری خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که شورای عالی فضای مجازی چارچوب و کلیات ...

رسول جلیلی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار فناوری خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که شورای عالی فضای مجازی چارچوب و کلیات شبکه ملی اطلاعات را به تصویب رسانده و به وزارت ارتباطات ابلاغ کرده اما چرا پیگیر اجرای آن نیست، گفت: شورا حق نظارت دارد و تا حدودی نیز پیگیری کرده است. وزارت ارتباطات نیز نگفته که جواب نمی‌دهد بلکه اعلام کرده در اولین فرصت گزارش خواهد داد اما تلقی ما این است که زمان در حال دیر شدن است.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که انتقاداتی مبنی بر تاخیر وزارت ارتباطات از وظایف خود درباره اجرای شبکه ملی اطلاعات مطرح است، گفت: این که وزارت ارتباطات اقدامی انجام نداده کار سختی است زیرا آنها می‌گویند که کارهایی انجام داده‌‌اند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه شورا نمی‌تواند پیگیری ریز  مسائل اجرایی باشد. مرکز ملی فضای مجازی که در ذیل شورای عالی فضای مجازی ایجاد شده وظیفه نظارت و پیگیری زمانبندی‌ها را دارد.

جلیلی تصریح کرد: همچنین معاونت فناوری مرکز ملی فضای مجازی برای نظارت به پیشرفت شبکه ملی اطلاعات ماموریت دارد.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که آیا تاخیر در اجرای شبکه ملی اطلاعات به وزارت ارتباطات اعلام شده است، گفت: از آنجا که این وظیفه شورا نیست و وظیفه مرکز است؛ شورا نیز این موضوع را به وزارتخانه اعلام نکرده؛ اما از مرکز به شورا اعلام شده که پیگیر این موضوع هستند؛ موارد را به وزارت ارتباطات ابراز کردند، نامه نوشته‌ و پیگیری کرده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود بدنه وزارت ارتباطات اعتقادی به اجرای شبکه ملی ارتباطات ندارد و از ساختار فعلی فروش اینترنت سود می‌برد، گفت:‌ آنها نیز معتقد به اجرا هستند اما روی تفسیر اختلاف نظرهایی وجود دارد؛ وقتی کسی در معرض سوال رسانه‌ای و آمار و عملکرد قرار می‌گیرد گاهی کارهایی که در حال انجام است را انجام شده گزارش می‌کند.

جلیلی ادامه داد: گاهی که از زمان‌بندی گذشته و از برنامه عقب هستیم علاقمندیم که نگویم عقب هستیم و عذرخواهی نکنیم و مشکل ما این است؛ در غیر اینصورت اگر همه با یک متر قابل قبول گزارش کنند مشخص می‌شود از سال‌هایی که از طرح موضوع شبکه ملی اطلاعات گذشته چقدر کار انجام شده و چقدر کار باقی مانده است.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها