امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93465
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: 157
به گزارش پیروان موعود، آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در اولین خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه امروز تهران با بیان اینکه اگر تقوا ...

به گزارش پیروان موعود، آیت‌الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در اولین خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه امروز تهران با بیان اینکه اگر تقوا باشد فضای زندگی روشن می‌شود،

اظهار داشت: با داشتن تقوا لغزش‌ها جبران خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران به ماه مبارک رمضان اشاره و تصریح کرد: این ماه، ماهی است که باید در برابر خداوند متعال خشوع و خضوع داشته و با او راز و نیاز کنیم؛ رمضان ماه برگشت و توبه است.

وی با اشاره به نزول قرآن کریم در این ماه یادآور شد: لیله القدر شبی که ارزش آن از هزار ماه بیشتر است در این ماه قرار دارد و باید سعی کنیم از آن بهره‌مند شویم.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تأکید بر اینکه رسیدن به هر هدفی سنت خاصی دارد، افزود: اگر کسی می‌خواهد قلب نورانی داشته باشد باید بداند که نورانیت به قلب راه دارد و راه رسیدن به نور و نجات از ظلمت تمسک به ولایت است.

امام جمعه موقت تهران بر همین اساس گفت:‌ در زمان حضور امام معصوم باید به او تمسک جست و در زمان غیبت اگر حکومت اسلامی تشکیل نشده مجتهد عادل و در زمان حکومت اسلامی باید به عالم و مجتهدی که سایر فضیلت‌ها را نیز دارد و در رأس حکومت قرار دارد تمسک جست که ما نام او را ولی‌فقیه می‌گذاریم.

وی با تأکید بر اینکه اگر کسی ظاهر و باطنش درباره ولایت فرق کند از دیدگاه شرع مقدس منافق است، گفت: تمسک به ولی‌فقیه نورانیت است اگر انسان این نور را داشته باشد در قبر ظلمتی برای او نیست و در آن جهان هم زندگی برایش نور خواهد بود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه کسانی که در دنیا تنها هستند در قیامت هم تنها خواهند بود، گفت: هیچ تنهایی خطرناک‌تر از خودبینی نیست. کسی که در دنیا خودبین بوده و برای دیگران ارزش قائل نیست در دنیا و آخرت تنهاست.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود به موضوع بصیرت اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری درباره بصیرت سخنان بسیاری فرمودند.

وی با اشاره به راه‌های کسب بصیرت خاطرنشان کرد:‌ کسب علم و دانش مسائل اخلاقی و سنت‌های حسنه در ایجاد بصیرت نقش بسیاری دارد.

آیت‌الله موحدی کرمانی به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اشاره و اضافه کرد: ایشان می‌فرمایند اگر دو اشکال نباشد شما همانند من می‌توانید آنچه که می‌بینم و می‌شنوم ببینید و بشنوید؛ اول اینکه حرف‌های زائد که در آن غیبت، تهمت و تمسخر است، حذف کنید.

امام جمعه موقت تهران همچنین افزود:‌ به دل خود هر محبت غلطی را راه ندهید در واقع شیطان حب دنیا و حب مقام را راه ندهید. این موارد باعث حجابی شده که نمی‌توانید حقایق را ببینید و این عدم بصیرت است.

وی با تأکید بر اینکه کسانی که در این جهان بصیرت دارند در عالم آخرت نیز اهل بصیرت‌اند، اظهار داشت: اما کسانی که در این دنیا گنگ هستند در عالم آخرت نیز گنگ خواهند بود. در واقع کسانی که حقایق را می‌دانند و وظیفه دارند مردم را روشن کنند اما ساکت می‌شوند و حرف نمی‌زنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان خاطرنشان کرد:‌ اگر دانشمندان درباری معاصر امام حسین(ع) حقایق را می‌گفتند و آنچه را که از پیامبر شنیده بودند، بیان می‌کردند حادثه کربلا به وجود نمی‌آمد اما آنها گنگ شده و مردم بیچاره شدند.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها