امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93475
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۰
تعداد بازدید: 139
به گزارش پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد،آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد در جوار ضریح منور ...

به گزارش پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد،آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد در جوار ضریح منور رضوی اظهار کرد: امروز مصادف است با روز پذیرش ولایتعهدی امام رضا (ع)

که در واقع روز شهادت ایشان محسوب می‌شود.

وی افزود: رنجی که امام رضا (ع) در روز ولایتعهدیشان کشیده‌اند از رنجی که در روز شهادتشان کشیدند بیشتر بود.

امام جمعه مشهد ابراز داشت: جایی که دشمن با فتنه وارد می‌شود به مراتب کوبنده‌تر از جایی است که با سرکوب وارد می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به دیدار دو روز گذشته مقام معظم رهبری با اساتید دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: رهبری در این دیدار فرمودند‌ «برخی در خصوص استفاده از کلمه دشمن حساسیت دارند غفلت از دشمن بیرونی خطای عظیم است».

خطیب نماز جمعه مشهد گفت:‌ دشمن در حال توطئه می‌آید و اینکه بنا باشد ما فضا را برای دشمن آماده و زمینه‌ها را فراهم کنیم اگر نگویم ناجوانمردی است غفلت بزرگی است.

آیت‌الله علم‌الهدی ابراز کرد: ناهنجاری فرهنگی، بی‌بند و باری، بی‌حجابی و بی‌عفتی زمینه ورود دشمن به کشور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد:‌ اخیرا در یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور که پسوند اسلامی هم دارد که ای کاش پسوند اسلامی را برمی‌داشتند مسئول حراست این دانشگاه طی بخشنامه‌ای به تمام حراست‌های شعبه‌های دانشگاه اعلام کرده که حق اعتراض به استاد و دانشجوی بی‌حجاب را ندارند.

امام جمعه مشهد اذعان کرد: درست است که دانشگاه آزاد است اما دانشگاه آزاد در بی‌دینی و لامذهبی که نیست.

وی بی‌حجابی را یک ناهنجاری اجتماعی دانست و با طرح این پرسش که آیا حراست دانشگاه در مقابل بی‌حجابی مسئولیتی ندارد، اظهار داشت: دانشگاهی که یک میلیون دانشجو دارد اگر جولانگاه بی‌حجابی شود آیا این جز این است که یک راه برای دشمن باز و یک فضای آکادمیک را جلوی دشمن بگذاریم.

انتهای پیام/70020/ش30

برچسب ها:
آخرین اخبار