امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9348
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۵
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه در پایان دیدار با "المار محمدیاروف" وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در مسکو در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کشورش خواستار آن است تا از گمانه زنی‌های بی پایه و اساس در خصوص اوضاع پیرامون ایستگاه رادار «قبله» (در خاک جمهوری آذربایجان) خودداری شود.

لاوروف گفت: پیشنهاد می‌کنم که ر این رابطه تنها به سخنان افرادی که بطور مستقیم به این مسئله می‌پردازند، در سطح روسای جمهوری دو کشور، نخست وزیران، وزرای کابینه و روسای کمیسیونهای بین دولتی توجه شود. وضعیت این ایستگاه رادار مدتهاست که به خوبی مشخص شده و دو طرف در خصوص قیمت آن هنوز به توافق نرسیده‌اند، ولی بقیه مسائل تنها حدس و گمان‌های بی پایه و اساس است که ما به آنها کاری نداریم.

وزیر امور خارجه آذربایجان نیز به نوبه خود تایید کرد که مسکو و باکو در مورد قیمت اجاره بهای ایستگاه رادار قبله، هنوز با یکدیگر به توافق نرسیده‌اند و یادآور شد که این مسائل پیش می‌آید و کاملا طبیعی است.  

وزیر خارجه روسیه در رابطه با مناقشه قره باغ نیز در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران اعلام کرد که مسکو قصد دارد بعنوان یکی از اعضای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، در آینده نیز به حل و فصل این مناقشه منطقه ای کمک کند.

لاوروف با اشاره به اینکه دیدار بعدی اعضای گروه مینسک در تاریخ 22 ماه مه انجام می شود، افزود: کسی قصد ندارد از ادامه تلاش‌ها در این زمینه دست بردارد و ما همچنان هر کمکی که برای ایجاد شرایط حل این مشکل لازم باشد، انجام خواهیم داد.

وی در عین حال تاکید کرد: بدون تردید وضعیت موجود برای همه طرفین مناقشه غیرقابل قبول است، بویژه برای آذربایجان و ارمنستان و کسانی که در جمهوری قره باغ زندگی می کنند و من واقعا به این مسئله معتقد هستم. وضعیت موجود نه تنها باعث بازگشت تمامیت ارضی آذربایجان نمی‌شود، بلکه ارمنستان را نیز در محاصره اقتصادی قرار داده است و این مسئله باید برطرف شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها