امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93505
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی و امور پارلمانی وزارت امور خارجه کشورمان در همایش ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی و امور پارلمانی وزارت امور خارجه کشورمان در همایش ما «دل آرامیم» که عصر روز پنجشنبه از سوی حزب مردمسالاری در هتل المپیک تهران برگزار شد، با اشاره به مذاکرات ایران و کشورهای 5+1 اظهار داشت: بحث هسته‌ای سه ضلع متساوی‌الاضلاع دارد که توجه به یک ضلع و نادیده گرفتن دو ضلع دیگر نمی‌تواند به پیشبرد مذاکرات هسته‌ای کمک کرده و مفید فایده باشد.

وی با بیان اینکه ضلع اول این مثلث اصل مذاکره و تداوم آن است، بیان داشت: بنابراین ایده‌ها و پیشنهاداتی که بخواهد اصل مذاکره را نادیده گرفته و مخالف خط مشی مقام معظم رهبری، شورای عالی امنیت ملی و رئیس‌جمهوری باشد مورد قبول نیست.

قشقاوی ادامه داد: ما پذیرفته‌ایم که در مذاکرات ژنو و وین حضور پیدا کنیم و هر کسی نقدی به عملکرد تیم هسته‌ای کشورمان دارد نباید به این ضلع بی‌توجه باشد.

وی با بیان اینکه ضلع دوم این مثلث خطوط قرمز ما است، گفت: ما به دستاوردهایی در بحث فرایند سوخت هسته‌ای و غنی‌سازی رسیده‌ایم. اقداماتی که در نطنز و فردو داریم و علی‌رغم میل قدرت‌های بزرگ ما توانسته‌ایم به دستاوردهایی برسیم و کشورهای حاضر در مذاکرات نباید این دستاوردها را نادیده بگیرند.

قشقاوی تصریح کرد: اینکه حجم غنی‌سازی، تعداد سانتریفیوژها، مواد مورد نیاز و ماهیت آب سنگین اراک و فردو و مباحث تحقیق و توسعه‌ای به چه شکلی باشد جزو خطوط قرمز است که تیم مذاکره‌کننده به آن توجه دارد.

معاون کنسولی و امور پارلمانی وزارت امور خارجه در ادامه به تشریح ضلع سوم این مثلث پرداخت و افزود: بالاخره گشایشی در صحنه توسعه اقتصادی و دیپلماسی کشورمان انجام گرفته است و تحلیلی که ضلع اول و دوم را نادیده بگیرد نمی‌تواند مسموع باشد.

وی تاکید کرد: نفت کشور به عنوان یک سرمایه ملی فروخته شده اما تحریم‌های بانکی ظالمانه نمی‌گذارد فروش به شکل مطلوبی انجام شود و باید گشایشی در امور اقتصادی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه من جمله‌ای مبنی بر اینکه «سیرآب انتقادیم، تشنه پیشنهادیم» دارم ادامه داد: نمایندگان مجلس و همه آنهایی که دغدغه هسته‌ای دارند انتقادهایشان از سر خیانت، باندی و جناحی نیست ولی می‌گویم ذهن‌ها فقط در انتقاد فعال است چرا در دادن پیشنهاد فعال نیست.

قشقاوی با اشاره به نقش رئیس تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان اضافه کرد: در همین مذاکرات احزاب می‌توانند پیشنهادات خود را ارائه دهند، فقط با به‌به و چه‌چه گفتن و یا انتقاد مشکل حل نمی‌شود و ما از شما طرح می‌خواهیم.

وی به تحولات عراق اشاره کرد و بیان داشت در مورد حوادث عراق از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان طرح می‌خواهیم. همچنین درباره راه‌حل مسئله تروریسم به اظهار نظر بپردازند زیرا ما با شمع دنبال چنین موضوعاتی می‌گردیم.

قشقاوی ادامه داد: اگر سال‌ها بعد مطالب مطرح شده در مذاکرات هسته‌ای منتشر شود، شما واقعا می‌بینید که آقای ظریف از موضع عزت و قدرت مذاکره کرده‌اند.

وی با ذکر این نکته که ظریف بر سر رهنمودهای مقام معظم رهبری اهتمام ویژه‌ای دارد، گفت: وی محکم می‌ایستد و بر سر منافع ملی مصر است.

قشقاوی در پایان با دعوت از همه احزاب و گروه‌های سیاسی به دادن پیشنهاد به دستگاه دیپلماسی کشور خاطرنشان کرد: همه را به دادن پیشنهاد دعوت می‌کنیم اما الان انتقاد بیشتر شده است. احزاب درباره غرب آسیا، مذاکرات هسته‌ای، دیپلماسی اقتصادی و عمومی و دیپلماسی رسانه‌ای باید کمک کنند و رهنمودهای لازم را ارائه دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار