امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93540
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به گفته محققان، نفرت یا علاقه نقش مهمی در روش فعالیت انسان‌ها دارد و افرادی ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به گفته محققان، نفرت یا علاقه نقش مهمی در روش فعالیت انسان‌ها دارد و افرادی که هیچ چیز را دوست ندارند نسبت به همکاران خوش اخلاق خود فعالیت کمتری دارند اما کار را بسیار خوب انجام می‌دهند.

افرادی که همه چیز را دوست دارند، کمتر ایراد می‌گیرند و روحیه مثبتی دارند و کارهای زیادی در طول هفته انجام می‌دهند.

در تحقیقی، رفتار شرکت کنندگان طی یک هفته فعالیت ارزیابی و اندازه گیری شد؛ اگر چه رفتار تنفرآمیز و دوستانه در فعالیت آنها تفاوتی ندارد اما افراد گروه اول (افرادی که از همه چیز بدشان می‌آید) نسبت به دیگران فعالیت کمتری داشتند و نزدیک به 15 درصد تفاوت در مقدار فعالیت یک هفته‌ای آنهاست.

افراد گروه اول (افرادی که از همه چیز متنفرند) نگران زمانی که در طول هفته صرف شده یا اتفاقات یک هفته نیستند؛ آنها فقط در انجام تعدادی از فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند نسبت به گروه دوم متفاوت هستند.

نتیجه می‌گیریم گروه اول نسبت به گروه دوم برای فعالیت داده شده بیشتر زمان می‌گذارند و به دلیل اینکه زمان بیشتری را صرف در مقدار کمی از کاری که انجام می‌دهند می‌کنند، روی کارشان متمرکز هستند.

به گفته محققین امکان وجود دلایل دیگری نیز هست؛ برای مثال برخی از افراد فعال و برخی غیر فعال هستند؛ در واقع برخی ممکن است فعال‌تر از دیگران باشند اما این دلیل نمی‌شود که آنها دوست دارند فعال باشند و تشخیص داده شده که این افراد می‌خواهند تعداد زیادی از رفتارهای خاص را انجام دهند.

این تحقیقات نشان می‌دهد افراد گروه دوم (افرادی که به همه چیز علاقه‌مند هستند) می‌توانند در کارهای دستی دارای مهارت باشند و افراد گروه اول وقتی یک فعالیتی را واقعا دوست دارند می‌توانند مدت طولانی‌تری کار کنند و سطح مهارت خود را بالا ببرند.

افراد گروه اول در زمان انجام کار کمتر پریشان می‌شوند و بیشتر متمرکز هستند، درست برعکس افراد گروه دوم که مشکلات زیادی در توجه، کنترل و تمرکز در حین کار دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها