امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93556
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 105
صالح اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت توجه به ملاحظات فقهی و تدوین پیش‌نویس طرح سازمان نظام جامع رسانه‌ای، اظهار داشت: ...

صالح اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت توجه به ملاحظات فقهی و تدوین پیش‌نویس طرح سازمان نظام جامع رسانه‌ای، اظهار داشت: بسیاری از مواردی که در قانون مطبوعات دیده شده است، نشان می‌دهد که حقوق و بدیهیات مربوط به صنف روزنامه‌نگاران در آن دیده نشده است.

این کارشناس علوم ارتباطات و رسانه با بیان اینکه در شعارهای معاونت مطبوعاتی ارشاد در دولت یازدهم توجه به مطالبات صنفی روزنامه‌نگاران شده بود، افزود: معاونت مطبوعاتی ارشاد در ابتدا عنوان کرد که پیگیر مطالبات صنفی روزنامه‌نگاران خواهیم بود.

وی بیان داشت: هم‌اکنون روزنامه‌نگاران و اهالی مطبوعات با مشکلات عدیده‌ای از جمله بیمه، ‌امنیت شغلی، تأمین مسکن و بسیاری موارد دیگر دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی یادآور شد: ‌بر همین اساس باید به لحاظ مبانی فقهی برای تدوین طرح نظام جامعه رسانه‌ای تمرکز بیشتری صورت گیرد و فقه رسانه در این موضوع دخیل شود.

این کارشناس علوم ارتباطات و رسانه متذکر شد:‌ بنابراین باید این طرح در تعامل با خانواده عظیم کشور تدوین شود.

اسکندری ادامه داد: بخشی از ذی‌نفعان این قانون خبرنگاران هستند که آنها جزو مظلوم‌ترین اقشار جامعه ما هستند.

وی اضافه کرد:‌ برای تدوین قانون جامع نظام رسانه‌ای کشور باید تمامی زوایای فقهی این امر دیده شود، باید دید که متخصصین فقه رسانه چه نظری در این باره دارند.

این کارشناس علوم ارتباطات و رسانه خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا اقدامی ماندگار در تاریخ مطبوعات کشور رقم بخورد و مبانی اخلاقی و فقهی در آن دیده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها