امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93576
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه‌های خبری فلسطینی، در اولین جمعه ماه مبارک رمضان، کرانه غربی رود اردن و شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه‌های خبری فلسطینی، در اولین جمعه ماه مبارک رمضان، کرانه غربی رود اردن و شهر بیت‌المقدس و غزه، شاهد درگیری‌های شدیدی بین مردم فلسطین و نظامیان صهیونیستی بود.
پس از اتمام نماز جمعه دهها هزار نفری مردم، این درگیری‌ها به اوج خود رسید و تاکنون دهها زخمی از طرف فلسطینیان بر جای گذاشته است. نماز جمعه امروز در حالی برگزار شد که درب‌های مسجدالاقصی بسته بوده و نمازگزاران، در محوطه مسجد، مجبور به اقامه نماز شدند.


بر اساس گزارش خبرگزاری‌های فلسطینی، پلیس رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی در موانع حد فاصل بین کرانه باختری و قدس اشغالی برقرار کرد و با کنترل کارتهای شناسایی فلسطینیان مانع ورود مردان زیر سن  50 سال و زنان زیر سن 40 سال به مسجدالاقصی شد.
درگیری بین فلسطینیان و نظامیان صهیونیست از روز چهارشنبه شدت یافته است، از زمانی که شهرک نشینان اسرائیلی «محمد ابوخضیر» نوجوان 17 ساله فلسطینی را ربوده و به طرز وحشیانه‌ای به شهادت رساندند.
درگیری‌های دو روز گذشته به قدری شدید بود که روزنامه «المعاریو» اسرائیل مسئولان این رژیم را نسبت به شروع انتفاضه سوم هشدار داد و در پی این درگیری‌ها نظامیان صهیونیستی مردم مناطق «الخلیل» و «کرانه غربی رود اردن» را از ورود به مسجدالاقصی و اقامه نماز جمعه منع کردند.


همچنین زد و خورد میان فلسطینی‌ها و نظامیان اسرائیلی در چند شهر دیگر در اطراف بیت‌المقدس جریان داشت. در مسجدالاقصی سربازان اسرائیلی به طور کم سابقه‌ای حضور یافته و سعی داشتند اوضاع را کنترل کنند. آن‌ها همچنین موانع متعددی در خیابان‌ها به کار گذاشته و از مردم می‌خواستند موانع را خراب نکنند اما سیل خروشان دهها هزار نفری مردم به این هشدارها بی اعتنا بودند.
مسئولین صهیونیستی بعد از ظهر امروز سرانجام پس از وقفه‌های چند ساعته پیکر بی‌جان «محمد ابوخضیر» را تحویل خانواده‌اش دادند.همچنین از صبح امروز مردم مقابل خانه این شهید در اردوگاه «شعفاط» تجمع کرده و پس از رسیدن پیکر شهید در حالی که شعار «بالروح بالدم نفدیک یا شهید» سر می‌دادند، جنازه وی را تشییع کردند.
پیش از این مسئولین صهیونیستی از تحویل پیکر شهید، پیش از ظهر جمعه خبر داده بودند و در حالی که مردم آماده تشییع جنازه همراه با اقامه نماز جمعه بودند، مسئولان صهیونیستی به دلیل ترس از سیل خروشان مردم، تحوبل پیکر شهید را تا بعداز ظهر جمعه به تعویق انداختند.
انتظار مردم برای تشییع جنازه شهید ابوخضیرانتظار مردم برای تشییع جنازه شهید ایوخضیر
تشییع جنازه شهید ابوخضیر
در شهر غزه نیز دهها هزار نفر از مردم به دعوت گروهها و نهادهای مدنی، پس از اقامه نماز جمعه به خیابان‌ها آمدند و علیه ظلم‌ و ستم صهیونیست‌ها شعار دادند. آن‌ها در حالی که شعار «قدس و کرانه باختری حمایتت می‌کنیم» سر می دادند، با دردهای مردم این مناطق همدردی کردند.

تظاهرات مردم غزهانتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها