امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9359
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۵
تعداد بازدید: 241
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز‌آواسرائیل، منابع دیپلماتیک اعلام کردند مقامات انگلیسی اخیرا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز‌آواسرائیل، منابع دیپلماتیک اعلام کردند مقامات انگلیسی اخیرا درخواستی را ارائه کردند که بر اساس آن، نام حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی این اتحادیه قرار بگیرد.

مقامات آمریکایی و صهیونیستی در ماه‌های اخیر تلاش بسیاری کردند تا نام حزب‌الله را در این لیست قرار دهند.

برخی منابع دیپلماتیک اروپایی به روزنامه «الشرق الاوسط» گفتند، دخالت حزب‌الله در سوریه آخرین موردی است که می‌تواند اتحادیه اروپا را وادار کند، این گروه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار ددهد.

بر اساس این گزارش، سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله و نیز مدارک احتمالی از بمبگذاری اتوبوس حامل توریست‌های اسرائیلی در بلغارستان از جمله دلایلی هستند که می‌تواند به اقدام اتحادیه اروپا در بررسی وضعیت حزب‌الله منجر شود.

در این گزارش آمده، اروپایی‌ها در حال بررسی سه گزینه هستند؛ نخست، تحریم اعضاء حزب‌الله از طریق مسدود کردن دارایی‌های آنها و نیز عدم اجازه به این افراد برای ورود به اتحادیه اروپا. دوم، تحریم شاخه نظامی حزب‌الله یعنی همان کاری که با حماس انجام دادند و سوم، قرار دادن کل حزب‌الله در فهرست سازمان‌های تروریستی که این مورد گزینه مورد علاقه آمریکا و اسرائیل است.

این منابع به روزنامه الشرق الاوسط گفتند:‌ این مسئله در نشست بعدی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در پایان ماه جاری در دستورکار قرار دارد.

این منابع مدعی شدند، از آنجائیکه حزب‌الله در درگیری‌های سوریه دخالت می‌کند و تهدید نیز کرده که این دخالت را افزایش می‌دهد، دفاع از این منطق که حزب‌الله یک نهاد سیاسی است و به ایجاد ثبات کمک می‌کند، دشوار شده است.

در این گزارش آمده:‌ اگر مدارک بمبگذاری بلغارستان و اقدامات تروریستی اخیر در قبرس ثابت شود، می‌تواند حتی فرانسه را که مایل به قراردادن حزب‌الله در فهرست سازمان‌های تروریستی نیست، به این کار ترغیب کند. البته به احتمال قوی، اتحادیه اروپا گزینه اول یا دوم را برگزیند چرا که بیشتر کشورهای اروپایی بر این باورند، شاخه نظامی این سازمان جدا از شاخه سیاسی آن است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها