امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93606
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 122
محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب نقش علم و ایمان در خودسازی از دیدگاه قرآن اظهار کرد: این کتاب برای گام برداشتن در ...

محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب نقش علم و ایمان در خودسازی از دیدگاه قرآن اظهار کرد: این کتاب برای گام برداشتن در مسیر خودسازی و کسب آگاهی‌های لازم، ضروری است و گریزی از آن نیست.

وی خاطرنشان کرد: بین دانستن و خواستن فاصله بسیار زیادی است و همیشه این خواستن‌ها مسیر سعادت و شقاوت انسان‌ها را ترسیم می‌کند و به همین دلیل دل، سلطان وجود آدمی است و به هر سویی متمایل می‌شود، لشکریان نیز به همان سو روانه می‌شوند.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه کتاب نقش علم و ایمان در خودسازی از دیدگاه قرآن از سه فصل اصلی تشکیل شده است گفت: فصل نخست کتاب ابتدا تعاریفی از خودسازی، علم، ‌عمل و ایمان را در بر دارد و نقش علم در شکل‌گیری عمل انسان مانند نقش علم در عمل اختیاری انسان از نظر اندیشمندان غربی را مطرح می‌کند.

وی عنوان کرد: نقش علم در عمل اختیاری انسان از منظر قرآن کریم و نقش ایمان در شکل‌گیری عمل انسان از جمله مباحث این کتاب است و مباحثی مانند رابطه علم و ایمان، نقش ایمان در عمل اختیاری انسان و مبادی عمل اختیاری از جمله گفتارهای این کتاب محسوب می‌شود.

روحانی بحث در باب اختیار، موانع ایمان، تاثیر گرایش‌ها در بینش‌ها و ادراک را از گفتارهای دیگر این کتاب ذکر کرد و افزود: روش‌های کسب و تقویت ایمان از بخش‌های دیگر این کتاب است که شامل مباحثی مانند کسب و تقویت بینش‌های برتر، پرورش و تقویت گرایش‌های برتر و نقش گرایش‌ها در شکل‌گیری نیت تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: این کتاب پژوهشی در قلمروی اخلاق اسلامی است که با تلاش زینب محمدخانی به عنوان پژوهشگر نگارش شده و هدف اصلی وی بررسی نقش علم و ایمان در اراده انسان برای انجام عمل اختیاری و تبیین جایگاه موثر و نقش محوری گرایش‌ها در تربیت دینی است.

کتاب «نقش علم و ایمان در خودسازی از دیدگاه قرآن» در 360 صفحه تالیف شده و با تیراژ هزار عدد و قیمت 12 هزار تومان در آینده‌ای نزدیک وارد بازار نشر می‌شود.

انتهای پیام/78003/غ30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها