امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 93642
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۵
تعداد بازدید: 15
توران ولی‌مراد در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامع فارس با اشاره به لزوم تشکیل هر چه سریعتر نهاد فرا قوه‌ای در حوزه زنان گفت: باید دقت کرد این نهاد چه ...

توران ولی‌مراد در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامع فارس با اشاره به لزوم تشکیل هر چه سریعتر نهاد فرا قوه‌ای در حوزه زنان گفت: باید دقت کرد این نهاد چه ماموریت‌ها و راهکارهایی باید داشته باشد و قوت و اقتدار خود را از کجا به دست خواهد آورد.

وی ادامه داد:‌ اگر قرار است این نهاد فرا قوه‌ای اجرایی و علمی باشد باید نظرات مختلف از جریان‌های فکری مختلف در این نهاد حضور داشته باشند و مهمترین نکته این است که ما با چه آسیب‌ها و مسائلی در حوزه زنان و خانواده روبرو هستیم که آن نهاد باید این معضلات را برطرف کند.

این کارشناس مسائل زنان خاطر نشان کرد: نهادهای رسمی حوزه زنان که هم اکنون مشغول فعالیت هستند بزرگترین اشکالشان این است که یک استراتژی ثابت و مداوم ندارند و همچنین تا کنون نتوانسته‌اند دغدغه‌ها و مسائل زنان را اولویت‌بندی کنند.

ولی‌مراد با بیان اینکه مشکلات روی زمین مانده زنان دلیل موازی‌کاری نهادهای حوزه زنان است گفت: متاسفانه پست‌ها همیشه به نوعی جریان‌های سیاسی هستند که همین امر باعث شده است مشکلات زنان تکثیر شود چرا که جریان‌های سیاسی به دنبال توان افزایی خود می‌باشند و افرادی که به عنوان متولیان امور زنان مشغول فعالیت می‌شوند به جای اینکه به فکر حل مشکلات و مسائل باشند موضوعات و مسائل حوزه زنان را قربانی سیاسی‌کاری می‌کنند.

وی ادامه داد: تا کنون در اجرا و عمل، عملکرد قابل ملاحظه‌ای در جهت رفع مشکلات زنان انجام نشده است و نهاد فرا قوه‌ای باید ابتدا استراتژی، راهکار و ماموریت‌های کوتاه مدت، بلند مدت و میان‌مدت خود را تبیین و آنها را به نهادهای مختلف ابلاغ کند.

ولی‌مراد با اشاره به نقش نظارتی نهاد فرا قوه‌ای حوزه زنان گفت:‌ از سوی دیگر این نهاد باید بتواند مطالبات زنان را پیگیری کند چرا که قرار نیست زیرمجموعه‌های این نهاد سرباز دولت باشند بلکه باید مطالبات را از بالا مطرح کنند و از دولت و مجلس بخواهند تا ‌آنها را محقق سازند.

این کارشناس امور زنان تصریح کرد: حضور نهادهای مدنی و جریان‌های مختلف در تشکیل این نهاد فرا قوه‌ای می‌تواند در تاثیرگذاری فعالیت‌های این نهاد نقش بسزایی را  داشته باشد بنابر این نهاد فرا قوه‌ای باید به عنوان یک مجموعه زیر نظر مقام معظم رهبری باشد و نهادهای مدنی نیز باید در آن فعال باشند و وظایف و ماموریت‌های قوا را تعیین کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار